Locked History Actions

ŽodynoPapildymas

Kaip papildyti žodyną

Vartotojo registracija

Norėdami redaguoti žodyną, turite prisijungti. Viršuje, dešinėje spauskite nuorodą "Prisijungti" (1). Jei neturite prisijungimo rinkitės po prisijungimo lentele sančią nuorodą: "galite sukurti ją dabar" (2).

kurimas1.jpg

Užpildykite Prisijungimo duomenų lentelę ir spauskite vieną iš mygtukų. Pirmuoju atveju bus sukurtas prisijungimas, antruoju dar bus atsiustas elektroninis laiskas su prisijungimo duomenimis. Elektroninio pašto įvedimas būtinas galimam slaptažodio atstatymui.

kurimas2.jpg

Prisijunkite nanudodami savo duomenis.


Žodžio puslapio redagavimas

Pasirinkite redeguojamo termino anglišką variantą. Jis yra raudonos spalvos, nes turi nuorodą į termino puslapį. Paspaudę nuorodą, jei puslapis dar nesukurtas, turėsite pasirinkti naujo žodžio šabloną "NaujasŽodisTemplate".

  • kurimas5.jpg

Šablonas yra suskirstytas į dalis, kurias reikia užpildyti. Redaguoti galite grafinėje aplinkoje "GUI veiksena", arba tekstiniame režime "Tekstinė veiksena".

kurimas6.jpg kurimas7.jpg

Grafinė aplinka intuityvesnė, tekstinė - spartesnė ir tikslesnė. Siūlyčiau rinktis tekstinę, esant sudėtingesnio formatavimo poreikiui persijungti į grafinį režimą, atlikus reikiamus formatavimus vėl persijungti į tekstinį. Tekstinio režimo elementarios formatavimo taisyklės yra surašytos redaguojamo puslapio apačioje. Taippat pagalbos puslapiuose http://www.tinklusaugumas.lt/cgi-bin/moin.py/HelpOnEditing, ypač http://www.tinklusaugumas.lt/cgi-bin/moin.py/HelpOnFormatting.

kurimas8.jpg

Tekste paminėtus žodžius iš žodyno padarykite nuorodomis (nuorodos wiki sintaksė: [[Žodis]]), o paveiksliukus įterpkite reikiamoje vietoje (paveiksliukai įterpiami tokia wiki sintakse: {{attachment:pav.jpg}} ). Paveiksliuko vardą pasirinkite originalų, formatą tokį, kad užimtų sąlyginai nedaug vietos. Jį nusiųskite, būdami redaguojamame puslapyje ir pasirinkdami "Actions",

kurimas9.jpg

tada, "Attache file",

kurimas10.jpg

nurodykite failo vietą diske "Browse" ir prisekite "Įkelti".

Baigę redaguoti būtinai įrašykite atsakymą į klausimą ir spauskite "Išsaugoti pakeitimus", jei pakeitimų išsaugoti nereikia rinkitės "Atšaukti", naršyklės mygtuko "Back" nespauskite.

Naujo žodžio įtraukimas

Kairiojo šoninio meniu mygtukas "Žodynas" suformuoja ir parodo tuo metu žodyne esančius žodžius. Puslapį su nuorodomis į raidžių puslapius pasieksite paspaudę nuorodą Žodynas/Turinys, esančią "Žodyno" viršuje. Turinio puslapyje pasirinkite raidę iš kurios prasideda angliškas termino variantas.

kurimas3.jpg

Redaguokite pasirinktos raidės puslapį pridėdami eilutę lentelėje (trijų stulpelių lentelės wiki sintaksė: || || || ||), toje vietoje kuri yra tinkama pagal abėcėlę. Pirmas stuplelis skirtas angliškam sutumpinimui, antras - angliškam terminui su nuoroda į žodžio puslapį (nuorodos wiki sintaksė: [[Žodis]]), trečiame - lietuviškas termino vertimas.

kurimas4.jpg

Baigę redaguoti pasirinkite "Peržiūrėti" ar jeigu esate tikri dėl atliktų pakeitimų - "Išsaugoti pakeitimus".