Locked History Actions

802.1x

ISOC

ISOC (Internet Society-Internetinė visuomenė) yra nepelno organizacija, įkurta 1992 m. siekianti suteikti vadovavimą Internete susijusiems standartams, švietimui ir politikai. Organizacija turi biurus Vašingtone, JAV, Ženevoje, Šveicarijoje. Ji skirta užtikrinti atvirą Interneto plėtrą, raidą ir panaudojimą žmonėms visame pasaulyje.

ISOC teikia savo vadovybei spręsti problemas susijuses su Interneto ateitimi ir yra atsakinga už Interneto infrastruktūros standartų, įskaitant Internet Engineering Task Force (IETF) ir Internet Architecture Board (IAB).

ISOC veikia ne tik kaip pasaulio atsiskaitymų centras informavimo ir švietimo Internete, bet ir kaip lengvinantis ir koordinuojantis Internetu susijusias iniciatyvas visame pasaulyje veiksnys. Daugiau nei 15 metų ISOC vykdė tarptautinio tinklo mokymo programas besivystančiose šalyse taip pat jie per visą šį laikotarpį vaidina svarbų vaidmenį kuriant Interneto ryšio tinklus ir tinklų prijungimą prie Interneto visose pasaulio šalyse.

ISOC turi daugiau nei 80 organizacijų ir daugiau nei 28.000 individualių narių visuose 80 skyriuose visame pasaulyje. ISOC taip pat sukūrė regioninių biurų, siekiant geriau aptarnauti regioninę Interneto bendruomenę. Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono biuras įsikūręs Buenos Airėse, Argentinoje, Afrikos biurs-Adis Abeba, Etiopija ir Pietų ir Pietryčių Azijos biuras-Suva, Fidžis.

Per ISOC remiamus renginius, besivystančių šalių mokymo seminarus, viešosios politikos, regionines ir vietos skyrius, ISOC tarnauja augančių pasaulio Interneto bendruomenės poreikiams.

IRTF

IRTF (Internet Research Task Force) kitaip dar Interneto mokslinių tyrimų grupė. Jos, misija yra skatinti mokslinius tyrimus susijusius su ateities Interneto evoliucija sukuriant tikslinę, ilgalaikę ir smulkioms mokslinių tyrimų grupių, dirbančių pagal temas, susijusias su Interneto protokolais, architektūra ir technologijomis. Jis susideda iš mokslinių tyrimų grupės, susijusius su Internetu ir technologijomis. IRTF valdo Interneto tyrimų iniciatyvinė grupė (IRSG), kuri atitinkamai panaši organizacijai pavadinimu Internet Engineering iniciatyviniai grupei (IESG) dėl IETF pusėje. IRTF tyrimų grupė yra reikalinga ištirti maršrutų problemas, svarbu iš interneto plėtros, bet dar nėra pakankamai subrendęs už statybos darbus pagal IETF. Grupė glaudžiai bendradarbiauja su IESG Routing Area direktoriui, siekiant užtikrinti laisvą informacijos srautą abiem kryptimis, ir būtų išvengta darbo dubliavimosi su įvairiais IETF darbo grupėse.

IAB

  • IAB (Internet Architecture Board) kitaip Interneto Architektūra valdyba. Interneto Architektūra valdyba (IAB) yra komiteto pavesta prižiūrėti techninė ir inžinerinė plėtra internete. Ji prižiūri ir darbo grupių, kurių skaičius svarbiausias yra Internet Engineering Task Force (IETF) ir interneto tyrimų(IRTF). Įstaiga, kuri ilgainiui tapo IAB buvo sukurtas iš pradžių JAV Gynybos departamento. Ji ilgainiui tapo interneto patariamoji taryba , ir vėliau interneto veiklos valdyba 1986 gegužės. 1992 m. sausį, galutinai tapo interneto Architektūros taryba.

IETF

  • IETF (Internet Engineering Task Force) vysto ir skatina interneto standartus, glaudžiai bendradarbiauja su W3C ir ISO / IEC standarto įstaigos ir kurioje, visų pirma, standartų TCP / IP ir interneto protokolų rinkiniui. Tai atvirų standartų organizacija be formalios narystės ar narystės reikalavimų. Visi dalyviai ir vadovai yra savanoriai, nors jų darbą paprastai finansuoja jų darbdaviai ar rėmėjai; pavyzdžiui, dabartinis pirmininkas yra finansuojamas „Verisign“ ir JAV vyriausybės Nacionalinio saugumo.

IETF yra oficiali interneto visuomenės dalis. IETF prižiūri interneto architektūros tarybą (IAB), kuri yra atsakinga už išorės santykius ir santykius su RFC redaktoriumi. IAB yra taip pat atsakingi už IETF administracinės priežiūros komitetą (IAOC), kuris prižiūri IETF administracinę paramos veiklą (IASA), kuri numato logistinės ir kitos paramos IETF. IAB taip pat valdo interneto tyrimų užduočių jėgą (IRTF), su kuria IETF turi atitinkamą skaičių kryžminių grupių santykių. Pirmasis IETF posėdis įvyko 1986 metais sausio 16 dieną, jame dalyvavo 21 JAV vyriausybės finansuojamų mokslininkų. Tai buvo ankstesnių GADS užduočių jėgos darbų tęsimas. Iš pradžių susitiko kas ketvirtis, o nuo 1991 m., jis buvo sukviečiamas 3 kartus per metus. Atstovai iš nevyriausybinių organizacijų buvo pakviesti pradėti ketvirtąjį IETF posėdį, nuo tų metų spalio. Nuo to laiko visi IETF susitikimai buvo vieši. Daugumos IETF darbo dalių yra padaryti sąrašus ir susitikimo dalyvių nereikalaujama pagalbos.

1990-ųjų pradžioje IETF pasikeitė institucinę formą iš JAV vyriausybinės veiklos į nepriklausomą, tarptautinę veiklą, susijusia su interneto visuomenę.