A3/A8 algorithms

Žodis angliškai:

Royalty-free 4K video compression standards

Žodis lietuviškai

Nemokami 4k video suspaudimo standartai

Paaiškinimai

Kodekai yra esminis transliuojamo vaizdo ir garso rinkos dalykas. Nuo filmavimo, redagavimo ir užkodavimo siuntimui, jie yra naudojami kiekviename žingsnyje. Kodekai yra suspaudimo technologijos ir jie turi du komponentus, tai koduotoją, kuris naudojamas sumažinti failams ir dekoderį, kuris naudojamas failams išskleisti. Jie taikomi duomenims (PKZIP), paveikslams (JPEG, GIF, PNG), garsui (MP3, AAC) ir vaizdui (Cinepak, MPEG-2, H.264, VP9).

AV1

Nuo šių metų gruodžio kompanija Alliance for Open Media (AOM) žada išleisti pirmąjį savo kodeką, kuris vadinsis AV1. Pagrindinis šio kodeko oponentas yra High Efficiency Video Codec (HEVC). Apie kodeko galimybes kalbėti per anksti, tačiau aiškus pranašumas yra tai, kad av1 bus naudojamas naršyklėse, mobiliuosiuose telefonuose, išmaniuosiuose televizoriuose taip pat popuriausiuose interneto transliuotojuose- YouTube, Netflix ir Amazon. Pagrindinio kodeko problema yra kaip apeiti visus patentus priklausančius H.264, HEVC ir kitiems.

AV1 paiskolins funkcijų iš Daala ir Thor, tačiau didžioji kodo dalis bus pasiskolinta iš VP10. Žadama pažanga kodavime ir atkūrimo sudėtingume. Vienas iš akcentų yra UHD video, tai yra didesnis bitų perdavimo gretis, platesnė spalvų gama taip pat didesnis kadrų per sekundę skaičius. Suteikti galimybe paleisti video 4k ir 60fps kompiuteryje. Pradinė versija naudos 10 ir 12 bitų kodavimą taip pat BT.2020 spalvų erdvę. Kitas dalyas yra pritaikyti AV1 realaus laiko komunikacijoms, kurį remia aljanso nares Google, Mozilla ir Microsoft.

VP9

VP9 yra atviro kodo video kodavimo pormatas sukurtas Google. Pagrindinis VP9 konkurentas yra HEVC (H. 265). Pagrinde VP9 naudojamas Youtube. Kodeko patenetai priklauso Google, tačiau yra galimybė nemokamai jais naudotis. VP9 sukurtas didesnei skiriamajai gebai nei UHD taip pat pritaiko suspaudima nieko neprarandant. VP9 palaiko sekančias spalvų erdves: Rec. 601, Rec. 709, Rec. 2020, SMPTE-170, SMPTE-240, and sRGB.

VP9 naudoja tradicinį blokais paremta codavimą. Lyginant su HEVC jis yra paprastas ir siūlo beveik identišką bitų perdavimo greitį. VP9 turi daug patobulinimų lyginant su VP8. Vienas iš didžiausių yra galimybė naudoti kodavimą 64 x 64 pikseliams. Tai įpatingai naudinga naudojant didelės skiramosios gebos vaizdo įrašams. Taip pat pagerintas judančių vektorių nuspėjamumas. VP8 naudotose keturiuose rėžimuose (average/"DC", "true motion", horizontal, vertical), VP9 naudoja šešias įstrižas kryptis.

Daala

Daala yra video kodavimo formatas, kuriamas Xiph.Org kompanijos, kuriai vadovauja Timothy B. Terriberry. Šio projekto pagrindinis rėmėjas yra Mozilla korporacija. Daala yra atviro kodo programa. Tarp daugelio rėmėjų yra ižinieriai iš Google ir Cisco Systems. Daala norima paversti nauju video kodavimo standartu tiek internetui tiek realaus laiko aplikacijoms. Ja naudotis būtų galima nemokamai. Taip pat stengiamasi padaryti, kad Daala būtų kuo universalesnė. Siekama, kad Daala prilygtų jau esamiems formatams. Pagrindenė naudojamatechnologija yra nešabloniška diskrečioji cosinuso transformacija panaudojant iš dallies sutampančius blokus.

Literatūra

1. http://www.streamingmedia.com/Articles/Editorial/What-Is-.../What-is-a-Codec-74487.aspx 2. http://www.streamingmedia.com/Articles/Editorial/What-Is-.../What-is-AV1-111497.aspx 3. https://en.wikipedia.org/wiki/AOMedia_Video_1 4. https://en.wikipedia.org/wiki/Daala 5. https://en.wikipedia.org/wiki/VP9 6. http://blogs.cisco.com/collaboration/world-meet-thor-a-project-to-hammer-out-a-royalty-free-video-codec

paskutinį kartą redaguota 2016-11-07 10:18:52 redaktoriaus TadasVasiliauskas