Locked History Actions

Data Over Cable Service Interface Specification

Žodis angliškai

Data Over Cable Service Interface Specification 3.1.

Santrumpa

DOCSIS 3.1

Žodis lietuviškai

Duomenų Perdavimo Per Kabelį Serviso Sąsajos Specifikacija 3.1

Apibrėžimas

DOCSIS apibrėžia kabelinės modemų sąsajų standartus, kurie yra skirti didelių greičių duomenų perdavimams ir platinimams per kabelinės televizijos tinklus. Jis papildomai leidžia dideliu greičiu perduoti duomenis per jau egzistuojančius kabelinės televizijos tinklus ir jis plačiai naudojamas tarp televizijos tiekėjų, kurie tiekdami televiziją gali dar kartu ir tiekti internetą. DOCSIS architektūrą sudaro du pagrindiniai komponentai: 1) Kabelinis modemas, kuris yra sujungtas tiesiai su vartotoju ir 2) Kabelinio modemo nutraukimo sistema, kurią valdo kabelinės tiekėjas. Antrasis komponentas yra kaip didelio greičio duomenų perdavimo stotis daugialypių kabelių modemams, kuris ir sujungia su sitemos tinklu. BPI apibrėžus per DOCSIS, tai BPI numato duomenų šifravimą, kuris apsaugo duomenis siunčiamus tarp kabelinės modemo ir kabelinio modemo nutraukimo sistemos. DOCSIS 1.0 versijai buvo naudojamas BPI, tačiau vėlesnėms DOCSIS versijoms (1.1 ir 2.0) yra naudojamas patobulintas BPI, kurio žymėjimas yra BPI+.

Versijos

• DOCSIS 1.0

  • Išleistas 1997 kovo mėn. DOCSIS 1,0 įtraukti funkcionalūs elementai iš ankstesnių kabelinių modemų.

• DOCSIS 1.1

  • Išleistas 1999 balandžio mėn., DOCSIS 1,1 standartizuota paslaugų kokybės (QoS) mechanizmai, kurie buvo nurodyti DOCSIS 1.0

• DOCSIS 2.0

  • Išleistas 2001 metų gruodį, DOCSIS 2,0 pagerino duomenų perdavimo spartą reaguojant į padidėjusią simetrinių paslaugų paklausą, tokių kaip IP telefonija.

• DOCSIS 3.0 Išleistas 2006 metų rugpjūtį, DOCSIS 3,0 žymiai padidėjo duomenų perdavimo sparta (šį kartą prieš srovę ir pasroviui) ir pristatė Interneto protokolo 6 versijos (IPv6) palaikymą.

• DOCSIS 3.1 Pirmą kartą išleista 2013 m, ir kelis kartus atnaujinta. Nuo tada DOCSIS 3,1 pecifikacijų rinkinys palaiko 10 Gbit / s pasroviui ir 1 Gbit / s prieš srovę greičius, naudojant 4096 QAM. Naujos specifikacijos atsikrato 6 MHz ir 8 MHz pločio kanalo naudoja siauresne (20 kHz iki 50 kHz, pločio) orthogonal frequency-division multiplexing (OFDM) subcarriers. DOCSIS 3.1 technologija taip pat apima keletą naujų energijos valdymo funkcijų, kurios padės sumažinti energijos sąnaudas, o DOCSIS-PIE algoritmą sumažinti bufferbloat.

• Full duplex DOCSIS 3.1 Paskelbtas 2016 Vasarį CableLabs žiemos konferencijoje, DOCSIS 3.1 full-duplex yra naujovių diegimo projektas, siekiant pagerinti DOCSIS 3.1 naudojant visą spektrą (0 MHz iki ~ 1,2 GHz) tuo pačiu metu prieš srovę ir pasroviui.

Europietiška alternatyva

Dažnių paskirstymo pralaidumo planai skiriasi tarp JAV ir Europos Kabelinės televizijos sistemų, DOCSIS standartai anksčiau nei 3,1 buvo modifikuoti naudojimui Europoje. Šie pakeitimai buvo paskelbti pagal pavadinimą EuroDOCSIS. Egzistuoja pralaidumu skirtumai, nes Europos televizorius atitinka PAL / DVB-C standartus 8 MHz dažnių juostos plotyje ir Šiaurės Amerikos kabelinė televizija atitinka NTSC / ATSC standartus, kuriuose reikalaujama 6 MHz. Platesnis juostos plotis EuroDOCSIS architektūros leidžia daugiau duomenų srauto, kurie bus skirti vartotojų duomenų kelyje (link vartotojo). EuroDOCSIS sertifikavimo bandymai atliekami pagal Belgijos įmonės Excentis (anksčiau žinomas kaip tComLabs), o DOCSIS sertifikavimo bandymai vykdomi CableLabs.