Locked History Actions

Digital Video Broadcasting - Return Channel via Satellite

Žodis angliškai

Digital Video Broadcasting - Return Channel via Satellite

Santrumpa

DVB-RCS

Žodis lietuviškai

Skaitmeninis Vaizdo Transliavimas - Grįžtamasis Kanalas Per Palydovą


Apibrėžimas

DVB-RCS yra skaitmeninio vaizdo transliavimo per palydovą standartas. Šis standartas nuo senesnių DVB standartų išsiskiria tuom, kad jis turi grįžtamojo ryšio kanalą ir gali būti naudojamas dvipusiam palydoviniam internetui įgyvendinti, t.y. vartotojas gali ne tik priimti duomenis iš palydovo, bet ir juos siųsti per tą patį palydovą nenaudojant jokių antžeminio ryšio linijų. Standartas pradėtas kurti 1999 m. Pirmoji versija išleista 2000 m. Naujausia šios technologijos versija yra DVB-RCS+M, kuri yra skirta duomenų mainams ne vien su stacionariaisiais įrenginiais, bet ir su mobiliaisiais. DVB-RCS yra aprašomas EN 301 790 standartu.

Paaiškinimai

DVB-RCS gali būti naudojama, kaip dvipusio palydovinio interneto technologija. Ji veikia per VSAT (angl. Very Small Aperture Terminal) antžemines priėmimo/siuntimo antenas, kurių lėkštės skersmuo paprastai siekia 1 - 2 metrus bei vieną pagrindinę antžeminę anteną (angl. hub station), kuri sudaro ryšį tarp interneto tinklo bei palydovo. Priklausomai nuo palydovo ir antžeminės stoties techninių parametrų, naudojant DVB-RCS, duomenų išsiuntimo iš palydovo greitis gali siekti iki 20 Mbit/s, o antžeminės stoties siuntimo į palydovą - iki 5 Mbit/s.

Duomenų siuntimui iš palydovo į vartotojo antžeminį įrenginį naudojama DVB-S arba DVB-S2 technologijos. Duomenų siuntimui iš antžeminio įrenginio į palydovą yra naudojama MF-DMA (angl. Multiple Frequency Time Division Multiple Access) technologija, kuri leidžia siųsti duomenis ne vienam, o keliems vartotojams vienu metu.

Norint naudoti DVB-RCS technologiją palydoviniam internetui, vartotojo pusėje privalo būti įdiegta tokia įranga:

- Palydovinė VSAT antena, kuri gali tiek siųsti, tiek ir priimti. Taip pat šią anteną papildanti aparatinė įranga - pvz. signalo stiprintuvai ir kt.

- DVB-RCS vidinė PCI korta arba išorinis DVB modemas su USB arba RJ-45 išėjimais į kompiuterį arba kitą tinklo įrenginį.

Dvipusio palydovinio interneto struktūrinė schema:

Dvipusis-internetas.jpg

DVB-RCS yra pilnai įgyvendintas ir pasiteisinęs atvirojo kodo palydovinės komunikacijos standartas, kuriame aprašomi mechanizmai leidžia pasiekti labai aukštą ryšio kokybę. Didelei daliai vartotojų, kurie gyvena atokesnėse vietovėse nuo miestų, tai gali būti puiki ryšio alternatyva. Šio standarto sėkmė paskatino dar sparčiau tobulinti palydovinės komunikacijos sistemas.

Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-RCS

http://www.radio-electronics.com/info/broadcast/digital-video-broadcasting/what-is-dvb-rcs-tutorial.php

http://www.dvb.org/technology/fact_sheets/DVB-Project_Factsheet.pdf