Locked History Actions

Digital Video Broadcasting - Satellite

Žodis angliškai

Digital Video Broadcasting — Satellite

Santrumpa

DVB-S

Žodis lietuviškai

Skaitmeninis Vaizdo Transliavimas - Palydovas


Apibrėžimas

DVB-S yra klaidų taisymo ir demoduliacijos standartas, kuris pirmiausia yra naudojamas palydovinės televizijos transliavimui, tačiau gali būti naudojamas ir palydoviniam internetui bei kitoms, su skaitmeniniu informacijos perdavimu susijusioms, reikmėms. Standartas buvo kuriamas ir tobulinamas nuo 1993 m. iki 1997 m. Pirmoji standarto versija pradėta naudoti palydovinei televizijai transliuoti 1994 m. Prancūzijoje. DVB-S aprašo EN 300 421 standartas.

Paaiškinimai

DVB-S standartas iš esmės aprašo fizinį duomenų perdavimo lygmenį (moduliacija/demoduliacija, kodavimas, dažniai ir t.t.) ir kadravimą. Taigi, DVB-S veikia pirmuose dviejuose OSI modelio lygmenyse. Aukštesniuose lygmenyse veikia MPEG-2 standartas. DVB-S gali būti naudojamas vienpusiam palydoviniam internetui, kada IP paketai yra inkapsuliuojami į MPEG-2 transporto srautą.

DVB-S darbo diapozonas: nuo 950 Mhz iki 2150 Mhz. Šis standartas palaiko keletą duomenų srautų vienu metu. Tai užtikrina MCPC (angl. multiple channel per carrier) technologija, kuri leidžia siųsti kelis skirtingus duomenų srautus tam tikru būdu integruotus į vieną signalą. Standartas taip pat gali leisti siųsti tik vieną informacijos srautą viename signale. Tai užtikrina technologija SCPC (angl. Single channel per carrier).

Norint naudoti DVB-S technologiją palydoviniam internetui, vartotojo pusėje privalo būti įdiegta tokia įranga:

- Palydovinė lėkštė ir ją papildanti aparatinė įranga

- DVB-S vidinė PCI korta arba išorinis DVB modemas su USB arba RJ-45 išėjimais į kompiuterį arba kitą tinklo įrenginį.

DVB-S nepalaiko atgalinio ryšio iš vartotojo. Taigi, naudojant šį standartą vienpusiam palydoviniam internetui, vartojas negalės siųsti duomenų iš savo kompiuterio atgal per palydovinį ryšį. Atgalinis ryšys tokiu atveju dažniausiai yra sudaromas antžeminėmis telefoninėmis (dial-up) linijomis.

Struktūrinė vienpusio palydovinio interneto schema:

one-way-satellite.jpg

Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S

http://www.etsi.org/WebSite/Technologies/DVBS.aspx

http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/300400_300499/300421/01.01.02_60/en_300421v010102p.pdf