Locked History Actions

Digital Video Broadcasting - Satellite - Second Generation

Terminas angliškai

Digital Video Broadcasting - Satellite - Second Generation

Santrumpa

DVB-S2

Terminas lietuviškai

Skaitmeninis Vaizdo Transliavimas - Palydovas - Antroji Karta


Apibrėžimas

DVB-S2 yra skaitmeninio vaizdo transliavimo per palydovą standartas. Sukurti šį standartą paskatino jo pirmtako DVB-S standarto sėkmė. Standartas pradėtas kurti 2003 m. ir galutinai patvirtinas naudojimui 2005 metais. DVB-S2 skirtas tokių paslaugų teikimui per palydovą, kaip standartinė ir didelės raiškos televizija (angl. HDTV), interaktyvios paslaugos (pvz. palydovinis internetas) ir kt. DVB-S2 kūrimas sutapo su didelės raiškos televizijos (HDTV) standarto kūrimu. DVB-S2 yra aprašomas EN 302307 standartu.

Paaiškinimai

Du svarbiausi standarto patobulinimai lyginant su DVB-S yra šie:

- Įdiegta moderni kodavimo sistema LDPC (angl. low-density parity-check), kuri leidžia perduoti duomenis kanalu, kuriame yra didelių elektromagnetinių ir kitokių trugdžių.

- Įdiegti VCM (angl. Variable Coding and Modulation) ir ACM (angl. Adaptive Coding and Modulation) režimai, kurie leidžia perduoti kokybiškai ir greitai duomenis besikeičiančiomis siųstuvo, kitos aparatinės įrangos darbo sąlygomis ir besikeičiančiomis aplinkos sąlygomis.

- Patobulinti specialiai interneto ryšiui skirti mechanizmai.

Šie patobulinimai leido labai pagerinti palydovinio ryšio kokybę - garso, vaizdo (per DVB-S2 yra transliuojama HDTV) ir kitokio pavidalo informaciją galima perduoti kur kas didesniu greičiu ir be klaidų.

DVB-S2 palaiko tiek senesnį MPEG-2 standartą, tiek ir naują MPEG-4. Šie standartai yra naudojami garsinės ir vaizdinės informacijos kodavimui, kompresijai ir kitiems tikslams. DVB-S2 gali būti naudojamas norint sudaryti vienpusį palydovinį internetą. Tokiu atveju IP paketai yra inkapsuliuojami į MPEG-4 transporto srautą, kadangi pats DVB-S2, kaip ir DVB-S, iš esmės aprašo tik fizines informacijos transliavimo tarp palydovo ir antžeminės stoties charakteristikas bei kadravimą. MPEG-4 lyginant su MPEG-2 yra gerokai patobulintas ir leidžia realizuoti HDTV technologiją. DVB-S2 dirba tokiame pačiame dažnių ruože, kaip ir jo pirmtakas DVB-S (950 - 2150 Mhz).

Norint naudoti DVB-S2 technologiją palydoviniam internetui, vartotojo pusėje privalo būti įdiegta tokia įranga:

- Palydovinė lėkštė ir ją papildanti aparatinė įranga

- DVB-S2 vidinė PCI korta arba išorinis DVB modemas su USB arba RJ-45 išėjimais į kompiuterį arba kitą tinklo įrenginį.

DVB-S2, kaip ir DVB-S nepalaiko atgalinio ryšio iš vartotojo. Taigi, naudojant šį standartą vienpusiam palydoviniam internetui, vartojas negalės siųsti duomenų iš savo kompiuterio atgal per palydovinį ryšį. Atgalinis ryšys tokiu atveju dažniausiai yra sudaromas antžeminėmis telefoninėmis (dial-up) linijomis.

Struktūrinė vienpusio palydovinio interneto schema:

one-way-satellite.jpg

Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S2

http://www.dvb.org/documents/white-papers/wp06.DVB-S2.final.pdf

http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/302300_302399/302307/01.02.01_60/en_302307v010201p.pdf