Locked History Actions

Direct Connect ++

Žodis angliškai:

Direct Connect ++

Santrumpa:

DC++

Žodis lietuviškai:

Tiesioginis prisijungimas

Apibrėžimas:

DC++ yra nemokama ir atviro kodo, tiesioginio duomenų apsikeitimo programa-klientas.

Direct connect (DC) - tiesioginio duomenų perdavimo protokolas. Populiariausias jį naudojantis programinės įrangos klientas yra atviro kodo programa DC++ ir jos įvairios versijos. Direct connect klientai jungiasi prie centrinės stoties (dažniausiai 411 portu) ir gali siųsti duomenis tiesiogiai iš vieno kompiuterio į kitą.

Veikimas:

Vartotojo kompiuteryje idiegta DC++ programa kreipiasi į tarnybinę stotį, kurioje sužino kokie vartotojai yra prisijungę. Taip pasirinkus atitinkamą vartotoją ir susijungus galima keistis nuotraukomis, garso bei vaizdo įrašais ir kitais duomenimis.

Direct connect struktūros mazgai yra tarnybinės stotys, prie kurių jungiasi klientų naudotojai. Naudotojai gali prisijungti daugiau nei prie vienos tarnybinės stoties. Tarnybinės stotys teikia informaciją apie kitus naudotojus bei leidžia atlikti failų paiešką tarp prisijungusių naudotojų. Paiešką galima atlikti tiek konkrečiame kliente, pažiūrėti jo skleidžiamų duomenų direktoriją (-as), tiek bendrai visoje stotyje ieškoti pagal pavadinimo simbolius. Duomenų perdavimas ir apsikeitimas duomenimis vykdomas tiesiogiai tarp susijungusių naudotojų klientų, tradiciniu „peer - to - peer“ būdu. Tarnybinės stotys dažnai būna specalizuotos, teikinatis pirmenybę konkrečioms failų rūšims ar net jų temoms, gali būti skirto ir palaikomos konkretaus interneto prieigos tiekėjo, tokiu būdu leidžiama greitai keistis duomenimis to paties tiekėjo tinklo naudotojams. Stotys gali taikyti tam tikrus reikalavimus nautojoms, kaip tam tikras skleidžiamų duomenų dydis, naudotojų išsiunčiamų duomenų skaičius ir pan. Centrinės stotys gali teikti vartotojų registravimo ir autentifikavimo paslaugas.

DC.jpg

  • 1 pav. DC++ kliento langas.

Literatūra:

1. http://dcplusplus.sourceforge.net/

2. http://en.wikipedia.org/wiki/DC%2B%2B

3. http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_Connect_%28file_sharing%29