Locked History Actions

Distributed File System

Distributed File System

DFS

Paskirstytų failų sistema


Apibrėžimas

  • Paskirstytų failų sistema (DFS) (Paskirstyta Rinkmenos išdėstymo sistema,) yra klientų ir serverio paslaugu rinkinys, kuris leidžia organizacijai, naudojantis MS Windows serveriais organizuoti daugelį Paskirstytų SBM (Server Message Block) failų dalijimąsi į Paskirstytų failų sistemą. Paskirstytų failų sistema (DFS) aprūpina vietos aiškumą ir dubliavimą (perteklių) leisdamas skirtingose vietose talpinti duomenis, kad būtų pagerintas duomenų prieinamumas nesėkmės atveju arba esant per dideliam duomenų kiekiui , leisdamas duomenų perdavimą daugialypėse skirtingose vietose tam, kad teisingai sugrupuotų viename aplanke ar paskirstytų failų sistemos (DFS) pagrinde.


Paaiškinimai

Paskirstytų failų sistema (DFS) turi du pagrindinius loginius komponentus. Pirma, DFS vardų įrašymo laukeliai aprūpina abstrakcijos sluoksnį SBM tinklo duomenų dalijimuisi, leisdamas vienam loginiam tinklo takeliui būti aptarnautam kelių fizinių rinkmenos serverių. Antra, DFS sustiprina duonenų kopijamą tarp serverių, naudojantis Duomenų Kopijavimo Paslauga (FRS) serverių versijomis iki Server 2003, ir naudojantis „DFS Replication“ (DFRS) Server 2003 R2, Server 2008 ir vėlesnėmis versijomis. Nėra jokių reikalavimų naudotis dvejais paskirstytų failų sistemos (DFS) komponentais kartu; visiškai įmanoma naudotis loginiu „namespace“ komponentu nesinaudojant paskirstytų failų sistemos (DFS) duomenų kopijavimu, ir visiškai įmanoma naudotis duomenų kopijavimu tarp serverių nekombinuojant jų viename su „namespace“

Paskirstytų failų sistema (angl. A DFS root) gali egzistuoti „Windows“ serverio sistemoje (iš „Windows NT 4.0“ ir vėlesnėse versijose) ir „OpenSolaris“ (pagrindinėje aplinkoje) arba kompiuteryje su Samba (naudotojo aplinkoje). „The Enterprise“ ir „Windows“ serverio „Datacenter Editions“ gali vadovauti daugialypėms paskirstytų failų sistemų pagrindams tame pačiame serveryje. „OpenSolaris“ numato daugialypių DFS pagrindų sustiprinimą “ateities projektuose paremtų Active Direktorija (AD) teritorija paremta DFS namespaces”

Yra du būdai įgyvendinti Paskirstytų failų sistemą (DFS) serveryje:

• „Standalone DFS root“ leidžiamas DFS pagrindui kuris egzistuoja tik vietiniame kompiuteryje ir nenaudoja „Active Directory“. „A Satndalone DFS“ gali būti pasiekiamas kompiuteryje, kuriame yra sukurtas. Nesiūloma jokios klaidų galimybė ir negali būti nukreipiama į jokį kitą DFS. Ši galimybė įgalinama „Windows NT 4.0“ Serverio sistemoms. „Standalone DFS“ pagrindas yra retai sutinkamas dėl ribotos naudos.

• „Domain – based DFS rotos“ egzistuoja Aktyvaus Žinyno viduje ir gali paskirstyti savo informaciją kitiems srities kontrolieriams srities viduje — tai aprūpina klaidos toleranciją DFS. DFS pagrindas, kuris egzistuoja (on domain) srityje turi būti priimtas srities kontrolieriuje. Tai turi garantuoti, kad sąsajos su tuo pačiu tikslu gauna visą savo informaciją, kopijuotą per tinklą.

Paskirstytų failų sistema „DFS Namespaces“

Tradicinės failų dalijimasis, jungiamas su vienu serveriu, turi SMB kelius formos \\<SERVER>\<path>\<subpath>. Sritimi pagrįstus DFS failų dalijimosi kelius atskiria vartojant srities vardą vietoje serverio vardo, formoje \\<DOMAIN.NAME>\<dfsroot>\<path>. Kai vartotojas gaus prieigą prie tokio dalijimosi, ar tiesiogiai ar nurodydamas vietą, jų kompiuteris gaus prieigą prie vieno iš pasiekiamų serverių, susijusių su dalijimusi, pagal taisykles, kurios gali būti formuotos tinklo administratoriaus. Pavyzdžiui, numatytasis elgesys yra toks, kad vartotojai gaus prieigą prie artimiausio serverio jiems; bet tai gali būti atmetama, kad teiktų pirmenybę tam tikram serveriui. Jei serveris neveikia, klientas gali išrinkti skirtingą serverį aiškų vartotojui.


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_file_system

http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_File_System_%28Microsoft%29