Locked History Actions

Domain information groper

Žodis angliškai:

Domain information groper

Santrumpa:

DIG

Žodis lietuviškai:

Domeno informacijos surinkimas

Paskirtis:

  • Dig (domain information groper) yra lankstus įrankis skirtas bendravimui tarp DNS domeno serverių. Ši komanda atlieka DNS peržvalgas ir atvaizduoja atsakus kuriuos gražina vardinės stotys. Dauguma administratorių naudoja dig norit diagnozuoti stočių sutrikimus nes ši komanda yra lanksti ir lengvai suprantama. Įprastai komanda naudojama nurodant tam tikrą argumentą , tačiau galima pasinaudoti ir funkcijomis leidžiančiomis nuskaityti ir iš failų informaciją. Norint peržvelgti galimybes galima pasinaudoti –h ir bus pateiktas dig komandos funkcijų sąrašas.

Pagrindinės funkcijos:

-b nustatomas šaltinio IP adresas . Tai turi būti galiojantis tinklo adresas.

-f nustato kad komanda dig turi veikti paketo režimu nuskaitydama vykstančius procesus iš nurodyto failo. Šiame faile yra tam tikras kiekis užklausų. Kiekviena prieigą i faila turi būti organizuotas tokia pat tvarka kaip bus panaudotos dig užklausos.

-p funkcija panaudojama kai yra nestandartinis portų skaičius. Panaudojama funkcija .port# yra porto numeris į kurį dig komanda siųs užklausas. Ši funkcija yra panaudojama testavimams atlikti stotyse kurios buvo sukonfiguruotos ne pagal standartinį portų skaičių.

-t funkcija nurodo užklausos tipą. Kuris gali būtį bet koks iš turimų BIND9. Pagal nutilėjimą numatytasis užklausos tipas yra "A"

Pagrindinės funkcijos:

http://linux.about.com/od/commands/l/blcmdl1_dig.htm