Locked History Actions

Skirtumas „Echo hiding“

Pakeitimai tarp versijų 3 ir 4
Versija 3 nuo 2012-04-12 11:29:03
Dydis: 3110
Redaktorius: Gediminas
Komentaras:
Versija 4 nuo 2012-04-12 11:42:24
Dydis: 1641
Redaktorius: Gediminas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 13: Eilutė 13:
Informacijos maskavimas aide - tai viena iš skaitmeninių "vandens ženklų" (angl. digital watermarking) technologijų. Konkrečiai ši technologija įterpia informaciją skaitmeniniu pavidalu į garso įrašą aido pavidalu, kuris dėl technologinių ypatumų nėra girdimas paprastiems arba nepageidaujamiems vartotojams. Technologija naudojama skaitmeninės nuosavybės apsaugai nuo piratavimo, karyboje ir kitose srityse. Informacijos maskavimas aide - tai viena iš skaitmeninių "vandens ženklų" (angl. digital watermarking) technologijų. Konkrečiai ši technologija įterpia informaciją skaitmeniniu pavidalu į garso įrašą aido pavidalu, kuris dėl technologinių ypatumų nėra girdimas paprastiems arba nepageidaujamiems vartotojams. Technologija naudojama skaitmeninės nuosavybės apsaugai nuo piratavimo, informacijos autentifikavimo, karyboje ir kitose srityse.
Eilutė 17: Eilutė 17:
Du svarbiausi standarto patobulinimai lyginant su DVB-S yra šie: Veikimas pagrįstas tuom, kad originalus garso įrašas yra sumaišomas su jo "aidu" turinčiu tam tikrą pasirodymo delsą po originalaus įrašo, mažesnę delsą ir kitokį slopinimo koeficientą. Šis "aidas" nėra girdimas plika ausimi. Klausant "švarų" įrašą ir po to tą patį įrašą, bet jau su paslėpta informacija, nepajuntama jokio skirtumo arba girdimi smulkūs iškraipymai, kurie nežinant apie slaptą informaciją yra prilyginami įprastiems signalo iškraipymams dėl aplinkos ar technikos įtakos.
Eilutė 19: Eilutė 19:
- Įdiegta moderni kodavimo sistema LDPC (angl. low-density parity-check), kuri leidžia perduoti duomenis kanalu, kuriame yra didelių elektromagnetinių ir kitokių trugdžių. Įterpiant skaitmeninę informaciją, yra naudojami du "aidai". "Vieneto aidas" ir "nulio aidas". Šie "aidai" skiriasi tarpusavyhe savo delsa, amplitude ir slopinimo koeficientu (žr. 1 pav.).
Eilutė 21: Eilutė 21:
- Įdiegti VCM (angl. Variable Coding and Modulation) ir ACM (angl. Adaptive Coding and Modulation) režimai, kurie leidžia perduoti kokybiškai ir greitai duomenis besikeičiančiomis siųstuvo, kitos aparatinės įrangos darbo sąlygomis ir besikeičiančiomis aplinkos sąlygomis.
Eilutė 23: Eilutė 22:
- Patobulinti specialiai interneto ryšiui skirti mechanizmai.

Šie patobulinimai leido labai pagerinti palydovinio ryšio kokybę - garso, vaizdo (per DVB-S2 yra transliuojama HDTV) ir kitokio pavidalo informaciją galima perduoti kur kas didesniu greičiu ir be klaidų.

DVB-S2 palaiko tiek senesnį MPEG-2 standartą, tiek ir naują MPEG-4. Šie standartai yra naudojami garsinės ir vaizdinės informacijos kodavimui, kompresijai ir kitiems tikslams. DVB-S2 gali būti naudojamas norint sudaryti vienpusį palydovinį internetą. Tokiu atveju IP paketai yra inkapsuliuojami į MPEG-4 transporto srautą, kadangi pats DVB-S2, kaip ir DVB-S, iš esmės aprašo tik fizines informacijos transliavimo tarp palydovo ir antžeminės stoties charakteristikas bei kadravimą. MPEG-4 lyginant su MPEG-2 yra gerokai patobulintas ir leidžia realizuoti HDTV technologiją.
DVB-S2 dirba tokiame pačiame dažnių ruože, kaip ir jo pirmtakas DVB-S (950 - 2150 Mhz).

Norint naudoti DVB-S2 technologiją palydoviniam internetui, vartotojo pusėje privalo būti įdiegta tokia įranga:

- Palydovinė lėkštė ir ją papildanti aparatinė įranga

- DVB-S2 vidinė PCI korta arba išorinis DVB modemas su USB arba RJ-45 išėjimais į kompiuterį arba kitą tinklo įrenginį.

DVB-S2, kaip ir DVB-S nepalaiko atgalinio ryšio iš vartotojo. Taigi, naudojant šį standartą vienpusiam palydoviniam internetui, vartojas negalės siųsti duomenų iš savo kompiuterio atgal per palydovinį ryšį. Atgalinis ryšys tokiu atveju dažniausiai yra sudaromas antžeminėmis telefoninėmis (dial-up) linijomis.

Struktūrinė vienpusio palydovinio interneto schema:

{{attachment:one-way-satellite.jpg}}
{{attachment:1 pav.jpg}}

Terminas angliškai

Echo data hiding

Terminas lietuviškai

Informacijos maskavimas aide


Apibrėžimas

Informacijos maskavimas aide - tai viena iš skaitmeninių "vandens ženklų" (angl. digital watermarking) technologijų. Konkrečiai ši technologija įterpia informaciją skaitmeniniu pavidalu į garso įrašą aido pavidalu, kuris dėl technologinių ypatumų nėra girdimas paprastiems arba nepageidaujamiems vartotojams. Technologija naudojama skaitmeninės nuosavybės apsaugai nuo piratavimo, informacijos autentifikavimo, karyboje ir kitose srityse.

Technologijos veikimo principas

Veikimas pagrįstas tuom, kad originalus garso įrašas yra sumaišomas su jo "aidu" turinčiu tam tikrą pasirodymo delsą po originalaus įrašo, mažesnę delsą ir kitokį slopinimo koeficientą. Šis "aidas" nėra girdimas plika ausimi. Klausant "švarų" įrašą ir po to tą patį įrašą, bet jau su paslėpta informacija, nepajuntama jokio skirtumo arba girdimi smulkūs iškraipymai, kurie nežinant apie slaptą informaciją yra prilyginami įprastiems signalo iškraipymams dėl aplinkos ar technikos įtakos.

Įterpiant skaitmeninę informaciją, yra naudojami du "aidai". "Vieneto aidas" ir "nulio aidas". Šie "aidai" skiriasi tarpusavyhe savo delsa, amplitude ir slopinimo koeficientu (žr. 1 pav.).

1 pav.jpg

Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S2

http://www.dvb.org/documents/white-papers/wp06.DVB-S2.final.pdf

http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/302300_302399/302307/01.02.01_60/en_302307v010201p.pdf