Locked History Actions

Hamatchi

Žodis angliškai:

Hamatchi

Apibrėžimas:

Hamatchi yra programa nereikalaujanti tinklų konfigūracijos išmanymo, tačiau gebanti sukurti privatų virtualų tinklą, kuris leidžia sujungti kelis kompiuterius virtualiu tinklu, taip, lyg jie būtų sujungti į vietinį tinklą.


Veikimas:

Įdiegus Hamachi, vartotojui suteikiamas specialus IP adresas (naudojamas Ipv4 adresavimas). Tuomet galima pradėti kurti tinklus (nemokamoje versijoje galima sukurti iki 64) arba jungtis prie jau sukurto tinklo. Kuriant savo tinklą būtina nurodyti jo pavadinimą bei apsaugoti slaptažodžiu. Susijungus į tinklą, saugumu rūpinasi užkodavimo algoritmas AES-256. Programa gali būti naudojama ir susijungimui vietiniuose tinkluose (LAN), dėl papildomo saugumo. Prisijungus prie tinklo, vartotojai gali pasiekti vieni kitų padalintas (shared) direktorijas. Taigi, jei Jūsų kompiuteryje direktorija C:\Downloads yra padalinta, prie sukurto Hamachi tinklo prisijungę vartotojai galės matyti jos turinį. Taip pat galima naudotis vieni kitų spausdintuvais (jei jie padalinti) bei žaisti žaidimus reikalaujančius tinklo. Centrinis Hamachi serveris duomenis siunčia užšifruotus, o pačiame serveryje nelaikoma informacija apie vartotoją ir kaip teigia Hamachi kūrėjai, jie patys negali matyti kokiais duomenimis vartotojai keičiasi.

hamachi.jpg

1 pav. Hamatchi kliento langas

OS palaykymas:

Hamachi veikia Windows, Linux, ir MAC operacinėse sistemose. Be to programa yra nemokama, nors galima pirkti mokamą versiją su šiek tiek daugiau funkcijų. Kaip papildomą funkcija Hamatchi turi integruotą susirašinėjimo galimybę.

Platinimas:

Programa turi nemokamą(tačiau nėra atviro kodo) ir mokamą versijas. Mokamoje versijoje yra papildomų funkcijų.

Literatūra:

1. https://secure.logmein.com/about/aboutus.aspx

2. http://hamachi.en.softonic.com/