Locked History Actions

Skirtumas „LoRa“

Pakeitimai tarp versijų 4 ir 5
Versija 4 nuo 2019-11-24 20:03:50
Dydis: 2480
Redaktorius: Ramūnas Navickas
Komentaras:
Versija 5 nuo 2019-11-24 20:08:55
Dydis: 2698
Redaktorius: Ramūnas Navickas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 15: Eilutė 15:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/LoRa

https://axiomametering.com/lt/naujiena/axioma-metering-oficiali-lora-aljanso-nare

https://www.vz.lt/technologijos-mokslas/2019/09/25/ismanioji-lora-ateina-i-lietuvos-miestus

LoRa

LoRa yra trumpinys, reiškiantis ilgą atstumą (angl. „long range“). Ji paremta specialia radijo bangų moduliavimo technologija, leidžiančia tam tikro dažnio signalus paskleisti su itin mažomis energijos sąnaudomis itin dideliu atstumu. Dėl šios ypatybės LoRa tinkle ir LoRa protokolu veikiantys jutikliai ir davikliai pasižymi išskirtinai mažu energijos eikvojimu – jų baterijos dirba 10 ir daugiau metų, o radijo signalas sklinda 15 km ir didesniu atstumu. LoRa pliusų sąrašą papildo duomenų telemetrijai naudojamas nelicencijuojamas 868 MHz dažnis (nereikia SIM kortelių) ir duomenų šifravimas AES-128 raktu. Dėl šių ir kitų ypatybių LoRa yra vienas labiausiai pasaulyje paplitusių daiktų interneto sprendimų. Bemaž 90 mln. įrenginių dirba LoRa tinkluose 142 pasaulio valstybėse.

LoRa WAN

„LoRa WAN“ technologija yra perspektyviausia ir plačiausiai naudojama vadinamojo daiktų interneto (angl. „Internet of Things“, IoT) technologija – tai mažai elektros energijos naudojantis, saugus, plačiojo (LPWAN) tinklo protokolas, skirtas belaidį baterijomis veikiančių daiktų internetą sujungti į regioninius, nacionalinius ar pasaulinius tinklus. Pagrindinis „LoRa“ technologijos pranašumas – duomenų perdavimas dideliais atstumais, jam nereikia jokių sudėtingų sprendimų. Prie „LoRa“ modulio galima jungti įvairius daviklius ir stebėti matuojamus dydžius tinkle arba bevieliu ryšiu.

„LoRa“ technologija leidžia perduoti vandens ar energijos skaitiklių duomenis šimtais kilometrų. Mieste patogiose vietose įrengiami „LoRa“ maršrutizatoriai, per kuriuos duomenys iš skaitiklių keliauja į duomenų apdorojimo serverius. Nebereikia kiekvienoje daugiabučio namo laiptinėje įrengiamų antenų, pakanka keleto maršrutizatorių visam vidutinio dydžio miestui“.

Dar vienas technologijos privalumas – „LoRa“ ryšys yra dvikryptis. Juo galima perduoti ne tik apskaitos duomenis (suvartoto vandens kiekį), bet ir pranešimus apie gedimus, pvz., trūkusį vamzdį arba nuotėkį vandentiekio sistemoje. Tada serviso tarnybos gali operatyviai reaguoti, ir pašalinti gedimus.

Įrenginių kiekis naudojantis LoRa

„Statista“ duomenimis, 2015 m. pasaulyje prie daiktų interneto tinklo buvo prijungta 15,41 mlrd. prietaisų, 2018 m. – 23,14 mlrd., o 2025 m. prognozuojamas net 75,44 mlrd. prietaisų apimantis tinklas.

Naudota literatūra

https://en.m.wikipedia.org/wiki/LoRa

https://axiomametering.com/lt/naujiena/axioma-metering-oficiali-lora-aljanso-nare

https://www.vz.lt/technologijos-mokslas/2019/09/25/ismanioji-lora-ateina-i-lietuvos-miestus