Locked History Actions

LulSec

Žodis angliškai:

Lulz Security

Santrumpa:

LulSec

Žodis lietuviškai:

Lulz Security

Apibrėžimas:

Lulz Security, taip pat žinoma kaip LulzSec arba Lulsec, yra kompiuterių įsilauželių (hakerių) grupuotė, dažnai siejama su tokiomis kompiuterių įsilauželių grupuotėmis kaip Anonymous, LulzRaft bei AntiSec, prisiėmusi atsakomybę už kelias stambaus mąsto kompiuterines atakas 2011 metais.

Grupuotė buvo suformuota 2011 gegužės mėnesį. Grupuotei pateiktas federalinis kaltinimas teigia, jog grupuotė žinoma kaip LulzSec, jos visi 6 nariai, ankščiau vadinosi Internet Feds – kompiuterių įsilauželių grupuotė siejama su Anonymous grupuote. Lulzsec gruoptė išsiskirstė 2011 metų birželio mėnesį.

Pirmoji užfiksuota Lulzsec grupuotės ataką buvo nukreipta prieš fox.com internetinę svetainę. Nors tuo metu jie vis dar buvo žinomi Internet Feds pavadinimu. Po šios atakos Lulzsec grupuotė prisiemė atsakomybę už atakos metu nutekintą informacija, kurioje buvo slaptažodžiai, kelių darbuotojų asmeniniai duomenys, bei kompanijos neketinamus viešinti duomenys apie vykdomus projektus. Taip pat gruputei yra priskiriamos internetinės atakos nukreiptos prieš tokias kompanijas kaip Nintendo, Sony, Black & Berg Cybersecurity Consulting, pron.com, Bethesda Game Studios, Minecraft, Legue of Legends, The Escapist, FinFisher, EVE Online, S2 Games. Didžioji dalis šių atakų buvo įgyvendintos pasitelkiant paskirstytas atsisakymo aptarnauti atakas.

Lulzsec grupuotė yra taip pat siejama su InfraGard, senate.gov, www.cia.gov, kelių Portugalijos vyriausybinių institucijų internetinių svetainių internetinėmis atakomis. Kompiuterių įsilauželių grupuotė Lulzsec savo atakų metu naudojo tokius metodus kaip SQLi (SQL injection), RFI/LFI (remote file inclusion), bei XSS (cross site scripting).

Naudota literatūra:

http://en.wikipedia.org/wiki/LulzSec#Initial_targets

http://www.informationweek.com/news/security/attacks/231000983

http://blog.imperva.com/2011/06/analyzing-the-lulzsec-attacks-.html