Locked History Actions

MSSQL

MSSQL

MSSQL duomenų bazė


MySQL – viena iš reliacinių duomenų bazių valdymo sistemų (liet. santrumpa RDBVS, angl. – RDBMS), palaikanti daugelį naudotojų, dirbanti SQL kalbos pagrindu.


Paaiškinimai

MSSQL – tai tas pat kas ir MySQL tik šiek tiek modifikuotai naudojama. Galima rinktis kokią duomenų bazę naudoti: MySQL ar Microsoft SQL Server. Skirtumas tik tas, kiek įgudę yra vartotojai, kurie ruošiasi naudotis šia sistema. MSSQL duomenų bazė yra tam tikra tvarka kompiuteryje saugoma informacija (duomenys). Duomenys duomenų bazėje paprastai yra susiję tam tikrais ryšiais.

MySQL – viena iš reliacinių duomenų bazių valdymo sistemų (liet. santrumpa RDBVS, angl. – RDBMS), palaikanti daugelį naudotojų, dirbanti SQL kalbos pagrindu. MySQL yra atviro kodo programinė įranga, vystoma ir palaikoma švedų kompanijos „MySQL AB“, kurios įkūrėjai – švedai David Axmark, Allan Larsson ir suomis Michael „Monty” Widenius.

MySQL RDBVS veikia daugelyje platformų, ji dažnai pasirenkama programuojant internetines svetaines. Šiame sektoriuje su MySQL bando konkuruoti PostgreSQL. Pastaruoju metu MySQL vis dažniau pritaikoma labai didelėse informacinėse sistemose. Pavyzdžiui, Vikipedija, kurios apkrovimas kartais viršija 10 tūkstančių užklausų per sekundę, arba vienas iš didžiausių JAV kabelinės televizijos tinklų „Cox Communications“, kurio duomenų bazėje – daugiau kaip 3600 lentelių. Šiame sektoriuje pagrindinis MySQL konkurentas yra Oracle.

Nors prieigai prie MySQL duomenų bazių dažniausiai pasirenkama PHP kalba, ją taip pat galima pasiekti įvairiomis kitomis programinėmis priemonėmis – C, C++, C#, Java, Perl, Python ir kitomis. Kiekvienai šių kalbų sukurtos specialios bibliotekos (API). Taip pat MySQL duomenų bazėms yra sukurta ODBC sąsaja MyODBC, leidžianti duomenis pasiekti bet kuria kalba, neturinčia specialios bibliotekos, tačiau palaikančia ODBC komunikavimo mechanizmą. PHP kalba jai parašytas valdymo įrankis phpMyAdmin.

Programinė įranga, kurios pagalba ta informacija yra organizuojama ir pasiekiama, vadinama duomenų bazių valdymo sistema (DBVS). DBVS yra reikalingos tam, kad būtų patogu efektingai duomenis talpinti bei išgauti iš duomenų bazės. Paprastai DBVS turi komandų rinkinį skirta manipuliuoti (įrašyti, išgauti, ištrinti, ir t.t.) duomenimis. Tiek su MySQL, tiek su MSSQL dirbama su PHP5 versija(populiariausia). MSSQL yra Microsoft’inis interface’as, kuris neturi daug esminių skirtumų.


Naudota literatūra

  • www.google.com
  • www.wiki.com


Added by Antanas