Versija 2 nuo 2014-04-14 06:07:26

Išvalyti žinutę
Locked History Actions

Metasploit Framework

Įvadas

Metasploit – kompiuterių ir jų sistemų apsaugos projektas, teikiantis informacija apie sistemų ir jų duomenų pažeidžiamumus, taip pat orientuotas į pažeidžiamumų išnaudojimo testavimo programinės įrangos kūrimą. Šis projektas į informacijos saugos pasaulį įsiveržė 2004 metais, o projekto rezultatas bene geriausia pažeidžiamumų išnaudojimo testavimo programinės įrangos sistema Metasploit Framework (toliau – MSF). MSF yra pažangi atviro kodo struktūrinė sistema, skirta kurti, tobulinti ir naudoti pažeidžiamumų išnaudojimo kodus. Pridėtiniai modeliai, kurių pagalba pažeidžiamumų turiniai (angl. payloads), šifratoriai, no-op generatoriai ir pažeidžiamumų išnaudojimo kodai gali būti integruoti į MSF, padarė šią sistemą vieną iš pagrindinių įrankių pažangiame pažeidžiamumų tyrinėjime. Pačioje sistemoje pagal nutylėjimą jau yra įkelta šimtai pažeidžiamumų išnaudojimo kodų, kuriuos galima peržiūrėti modulių sąraše. Tokia egzistuojančių pažeidžiamumų išnaudojimo kodų gausa tik palengvina naujų išnaudojimo kodų kūrimą. Pagrindiniai šios sistemos naudotojai yra profesionalūs pažeidžiamumų testuotojai, kurie atlieka pažeidžiamumų kodų tobulinimą ir pačių techninių pažeidžiamumų tyrimus, tačiau ši sistema yra laisvai prieinama kiekvienam, besidominčiam informacijos sauga ir techninių pažeidžiamumų valdymų.

Atsiradimo istorija

2003 metais H.D. Moore‘as pradėjo Metasploit Project projektą, kuris buvo skirtas informacijos saugos bendruomenei su viešai prieinama pažeidžiamumų išnaudojimo tobulinimo programine įranga. Šio projekto rezultate atsirado MSF struktūrinė sistema.

Pirmoji MSF versija buvo pradėta H.D. Moore‘o naudojant Perl programavimo kalbą. Moore‘as sudarė pradinį sistemos vaizdą ir bazinį veikimo principą. Antrasis kūrėjas, žinomas Spoonm‘o vardu prisidėjo prie projekto 2003 metų gale ir pradėjo sumodeliuoti bendrą sistemos veikimo principą, kuris naudojamas iki šios dienos. 2004 metais prie Metasploit Project projekto prisidėjo ir trečiasis kūrėjas Matt‘as Miller‘is, dar žinomas Skape‘o vardu.

Pirmosios dvi MSF versijos buvo parašytos naudojant Perl programinę kalbą. Kadangi Perl programinė kalba turėjo daug trūkumų kūrėjams teko perrašyti sistemą naudojant Ruby programavimo kalbą. Šis darbas trūko dvejus metus, nuo 2005 m. iki 2007 m. 2007 metų pabaigoje Spoonm‘as ir Matt‘as Miller‘is paliko projektą ir nešini naujų idėjų subūrė naują kūrėjų komandą ir perėmė šaltinio kodo trijų sąlygų BSD (angl. three-clause BSD) licencijas pradedant nuo 3.2 versijos (2008 metai). Licencijos pasikeitimas, suderintas su naujai suburtos kūrėjų komandos energija ir idėjomis leido Metasploit projektui išlikti gyvam.

2009 metų lapkričio 21 dieną pažeidžiamumų valdymo sprendimų kompanija „Rapid7“ įsigijo Metasploit Project projektą. Prieš įsigijimą MSF sistemos tobulinimas vykdavo tik laisvų kūrėjų laiku, dažniausiai vakarais ir savaitgaliais. Kompanija „Rapid7“ sutiko kūrėjams finansuoti pilną darbo dieną ir paliko programiniam kodui galioti trijų sąlygų BSD licenciją.

Taigi, atviro kodo bendruomenės ir kompanijos „Rapid7“ bendradarbiavimas padėjo sukurti dar įvairesnę ir galingesnę Metasploit programinę įrangą, kuri padeda informacinių technologijų saugos profesionalams aptikti sistemų saugumo spragas, atrasti pažeidžiamumų mažinimo būdus, valdyti ekspertų atliekamus saugumo įvertinimus, bei suteikti tikslų sistemos pažeidžiamumų rizikos vertinimą. Į sistemos galimybes įeina: išmanusis pažeidžiamumų kodo išnaudojimas, slaptažodžių auditas, WEB aplikacijų skenavimas ir socialinės inžinerijos testai.

Metasploit architektūra