Locked History Actions

Mobile Internet Protocol version 6

MIPv6

MIPv6- Mobilaus interneto protokolo šešta versija(Mobile Internet Protocol version 6). Mobilus IPv6 (MIPv6) yra protokolas sukurtas palaikyti IPv6(Internet Protocol version 6) mobiliam prisijungimui. MIPv6 yra atnaujinimas IETF(Internet Engineering Task Force) mobiliojo standarto, sukurto nustatyti mobilaus įtaiso(mobilioji noda) IP adresą naudojant IPv6 protokolą.

Tradiciniame prisijungime IP adresai skiriami topologiškai. Peradresavimo sistema yra sukurta taip, kad kiekvienas vartotojas yra prisijungęs prie vieno interneto taško, su vienu IP adresu kuris nekinta sesijos metu. Tai reiškia kad mobilujį prietaisa prijungus prie naujo prisijungimo taško reikia nustatyti kiekvieną kartą naują IP adresą, tinklo kaukę ir numatytąjį maršrutizatorių.

Kiekvienas prisijungęs mobilusis įtaisas yra vadinamas mobiliaja noda(mobile node). Mobilioji noda tai būtent toks įtaisas kuris pastoviai keičia interneto prisijungimo potinklį. Tokie prietaisai yra: mobilieji telefona, nešiojami kompiuteriai ar planšetiniai kompiuteriai. Gali būti mobiliąja noda ir maršrutizatoriai, kurie keičia prisijungimo tašką.

MIPv6 leidžia mobiliems prietaisams nekeičiant tinklo nustatymų keisti potinlius per kuriuos jungiasi prie interneto. Kiekvienas įtaisas turi namų adresą (home address), keičiant tinklus, jis nesikeičia. Įtaisui prisijungus prie kito tinklo nei buvo iš pradžių prisijungęs, įtaisas siunčia savo buvimo vietą tinkle namų agentui (home agent), kuris sukuria informacijos tunelį per kurį gaunama informacija.

Namų adresas (home address) naudojamas mobiliame interneto protokole. Šis IP adresas yra skiriamas mobiliam prietaisui prisijungus prie tinklo ir jis nekinta kol prietaisas neatsijungia. Jis nesikeičia net pakeitus prisijungimo tinklą. Internet engineering Task Force (IETF) nustatymą nustatė RFC 2002, IP Mobility support, kuriame yra aprašytas atnaujinimas interneto protokolui, kad būtų lengvesnis prisijungimas prie interneto mobiliesiems įtaisams.

MIPv6 buvo sukurtas atnaujinimas HMIPv6 (hierarchical mobile IPv6). Šis atnaujinimas sukurtas padidinti duomenų perdavimo greičiui. HMIPv6 standartas sukurtas IETF(Internet Engineering Task Force). MIPv6 sukurtas pastoviai keičiant prisijungimo taškus nekeisti prisijungimo duomenų ir viskas siunčiama per namų adresą, kuris kuria prisijungima per namų agentą (home agent). Šį metodą šis protokolas naudoja ir nekeičiant prisijungimo taško, todėl atliekamas nereikalingas darbas, kas ir sulėtina duomenų perdavimą. HMIPv6 prideda dar vieną lygį prie MIPv6, kuris atskiria ar prietaisas keičia prisijungimo taškus. HMIPv6 protokole globaliu mobilumu rūpinasi MIPv6, o lokaliai prisijungus- valdomas lokaliai.

HMIPv6 naudojama nauja noda, kuri vadinama Mobility Anchor Point (MAP). Mao, kuris pakeičia MIPv6 foreign agent, gali būti patalpintas petkuriame peradresavimo taške. Privalumas- MAP greičiau atsinaujina nei home agent, todėl prisijungimų taškų keitimas tampa greitesnis.

IPv6(Internet Protocol version 6) tai yra naujausia interneto protokolo versija, skirta identifikavimui ir vartotojo vietos tinkle nustatymui, kad duomenys būtų peradresuojami teisingu keliu. IPv6 yra sukurtas IETF(Internet Engineering Task Force) tam, kad pakeistų IPv4 dėl adresų kiekio trūkumo. IPv4 naudojo 32 bitus adresui, o IPv6 naudoja 128 bitus, tai IPv6 yra galimybe sukurti 7.8e28 kartų daugiau adresų nei IPv4.

MIPv6 yra svarbu mobilių įtaisų prisijungimui dėl galimybės keisti prisijungimo taškus nekeičiant prisijungimo duomenų ir nenutraukiant duomenų perdavimo.