Locked History Actions

MySQL

Žodis angliškai:

My Structured Query Language

Santrumpa:

MySQL

Apibrėžimas:

MySQL – šiuo metu (2012 m.) populiariausia realiacinių duomenų bazių valdymo sistema. Tai atviro kodo programinė įranga, kuriai taikoma GNU General Public Licence tipo licencija. Tarp MySQL taikymo pavyzdžių yra TYPO3, Joomla, WordPress, phpBB, Drupal. Žinomiausi MySQL taikymai yra tokios World Wide Web paslaugos kaip Wikipedia, Google (ne paieškai), Facebook ir Twitter.

  • MySQL – viena iš reliacinių duomenų bazių valdymo sistemų (RDBVS), palaikanti daugelį naudotojų, dirbanti SQL kalbos pagrindu. MySQL yra atviro kodo programinė įranga, MySQL RDBVS veikia daugelyje platformų, ji dažnai pasirenkama programuojant internetines svetaines. Šiame sektoriuje su MySQL bando konkuruoti PostgreSQL.
  • Nors prieigai prie MySQL duomenų bazių dažniausiai pasirenkama PHP kalba, ją taip pat galima pasiekti įvairiomis programinėmis kalbomis – C, C++, C#, Java, Perl, Python ir kitomis. Kiekvienai šių kalbų sukurtos specialios bibliotekos (API). Taip pat MySQL duomenų bazėms yra sukurta ODBC sąsaja MyODBC.
  • Vystoma ir palaikoma švedų kompanijos „MySQL AB“, kurios įkūrėjai – švedai David Axmark, Allan Larsson ir suomis Michael „Monty“ Widenius.

MySQL vystymasis

mys.png

Naudota literatūra:

http://www.mysql.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/MySQL