Locked History Actions

OpenDNS

Žodis angliškai:

OpenDNS

Apibrėžimas:

„OpenDNS” - tai vienas iš idealiausių turinio filtravimo sprendimų žmonėms, kurie paprasčiausiai dėl laiko ar žinių stokos negali įsidiegti ar administruoti pilnai veikiančio turinio filtravimo serverio. „OpenDNS” pakeičia jūsų turimą DNS serverį, tad sukonfigūravus maršruto parinktuvą taip, kad jis priskirtų „OpenDNS” DNS serverius už maršruto parinktuvo esantiems kompiuteriams, leis filtruoti visą į istaigos ar namų kompiuterį patenkantį informacijos srautą. Taip pat naudojantis „Open DNS” paslauga, galima susidaryti įvairius savo baltuosius ir juoduosius sąrašus bei pasirinkti (įjungti/išjungti) „Open DNS” siūlomus filtrus. Kad viskas veiktų taip, kaip sugalvota, galioja ta pati sąlyga, kad galutiniai įmonės ar namų tinklo vartotojai neturi teisės ir galimybių patys pasikeisti kompiuterio interneto prieigos nustatymų.

„OpenDNS“ projektas siūlo viešų DNS serverių, dirbančių anycast principu, paslaugas. Projekto įkūrėjai teigia, jog jų DNS serveriai, esantys ir Europoje - vieni sparčiausių ir patikimiausių, tačiau jų spartumas pastebimas tik naršant užsienio internetiniuose puslapiuose, nes vietinių adresų atrinkimas ir nukreipimas daug sparčiau atliekamas IPT (interneto paslaugų tiekėjas) DNS serverių.

Tam, kad būtų galima pasinaudoti „OpenDNS" viešais DNS serveriais, nereikia atlikti jokių internetinių registracijų ar pirkimų, pakanka kompiuteryje, maršrutizatoriuje ar serveryje pakeisti tinklo nustatymuose esančius DNS serverius į „OpenDNS" serverių adresus: 208.67.222.222 ir 208.67.220.220

„OpenDNS" privalumai:

Spartesnis naršymas internete

Kitaip nei dauguma kitų panašių paslaugų tiekėjų, „OpenDNS" turi 12 strategiškai išdėstytų globalių duomenų centrų, sujungtų į bendrą tinklą, panaudojant „Anycast“ maršrutizavimo technologiją. Taigi, kad ir kurioje pasaulio vietoje naudojamasi „OpenDNS" paslaugomis, DNS užklausos yra apdorojamos arčiausiai esančio duomenų centro. „OpenDNS" turi vienas didžiausių DNS užklausų talpyklas, tad „OpenDNS" suteikia greičiausią DNS užklausos atsaką, lyginant su kitais paslaugų tiekėjais.

Patikimesnis interneto ryšys

„OpenDNS" tinklas, turintis strategiškai išdėstytus duomenų centrus, kuriuose naudojama „Anycast“ ir "SmartCache" technologijos, vartotojui užtikrina nenutrūkstamą DNS užklausų apdorojimą net ir tuo atveju, kai pagrindiniai vartotojo interneto tiekėjo DNS serveriai yra nepasiekiami.

Turinio valdymas naudojantis „OpenDNS"

Jei naudojamės „OpenDNS" viešais DNS serveriais, turime galimybę pasinaudoti ir papildomomis šio projekto paslaugomis, skirtomis turinio valdymui, tinklo srauto statistikos rinkimui, apsaugai nuo žalingų internetinių puslapių. Šios internetinės apsaugos ir turinio valdymo paslaugos paremtos DNS lygio filtravimu. Taip pat, papildomų paslaugų paketas reikalauja registruoto vartotojo paskyros. Prisiregistravę gausite priėjimą prie valdymo panelės, kurioje matysite savo interneto naudojimo statistiką: kiek ir kokiais adresai buvo kreiptąsi ir pan. O taip pat (ypač aktualu didelių tinklų administratoriams ir turintiems namie vaikų) galėsite vienu pelės paspaudimu blokuoti prieigą prie tam tikrų adresų.

Didesnis kompiuterio saugumas internete

„OpenDNS" į savo teikiamas DNS paslaugas įtraukia ir „OpenDNS" priklausančias „PhishTank“ (http://www.phishtank.com) paslaugas, suteikiančias vartotojui papildomą apsaugą nuo žalingų puslapių, kuriuose siekiama išgauti asmeninę informaciją ir pasisavinti pinigus. „PhishTank“ – tai didžiausia ir galingiausia apgaulingų puslapių, kuriuose siekiama išgauti vartotojo asmeninę informaciją, aptikimo ir blokavimo paslauga. Be to, „OpenDNS" taip pat suteikia apsaugas nuo dviejų didžiausių vis dar plintančių saugumo grėsmių:

  • • conflicker – didžiausias botnetas;
  • • Internet Explorer įskiepiai (eksploitai).

Galimybė stebėti tinklo resursų panaudojimą ir naršymo internete istoriją

„OpenDNS" tinklo raportų paslauga suteikia galimybę stebėti, kaip ir kokiems tikslams naudojami interneto resursai. Paslaugą lengva įdiegti ir naudotis, be to, ji yra nemokama. Norint pradėti naudotis „OpenDNS" tinklo raportų paslauga, reikia turėti „OpenDNS" vartotojo paskyrą ir joje, nustatymų skiltyje, laukelyje „Setings for:" pasirinkti IP adresą arba adresų grupę, kuriai norima aktyvuoti statistikos rinkimo paslaugą. Pasirinkus IP adresą arba adresų grupę ir papildomą nustatymų skiltį „Stats and Logs", pažymėti varnelę ties „Enable Stats and logs".

Statistikos rinkimo paslauga

„OpenDNS" paslaugos:

1. Anti-Phishing paslauga

„OpenDNS" stengiasi identifikuoti sukčiavimo internetines svetaines (t.y., svetainės, kurios siekia apgaulingai išgauti asmeninę informaciją) ir praneša apie tai paslaugos vartotojams, kai jie bando apsilankyti interneto svetainėje, kuri identifikuota kaip sukčiavimo svetainė. Tačiau „OpenDNS" negarantuoja, jog paslauga galės nustatyti visus sukčiavimo apsimetant kitomis svetainėmis atvejus ir praneš apie tokias interneto svetaines klientui.

2. Blokavimo-filtravimo paslauga

„OpenDNS" registruotiems vartotojams leidžia pasirinkti blokuoti tam tikrų kategorijų internetines svetaines (t.y., interneto svetaines su suaugusiems skirtu turiniu) arba atskiras svetaines. „OpenDNS" stengiasi nustatyti, kokiai kategorijai svetainės gali priklausyti ir praneša vartotojui apie tai, kai jis bando aplankyti svetainę, kuri buvo identifikuota kaip priklausanti tam tikrai blokuojamų svetainių kategorijai arba pasirinktinai blokuojamoms svetainėms. „OpenDNS" negarantuoja, jog paslauga galės tiksliai blokuoti pasirinkto pobūdžio svetaines.

Naudota literatūra:

https://cert.litnet.lt/lt/dokumentai/interneto-turinio-filtravimas