Locked History Actions

POST

Žodis angliškai

POST


Paaiškinimai

Teorija:

Siunčiama informacija iš formos su POST metodas yra nematomas kitiems. Tačiau yra 8 MB maksimalus dydis POST metodas, pagal nutylėjimą (galima pakeisti nustatant į php.ini failą post_max_size).

<form action="http://pvz.lt/gaunu.php" method="POST"> „Form“ funkcija apibrėžia visus duomenis kuriuos norime siusti, ir nurodo kur siusime ir koks metodas bus naudojamas, tad duomenis siusime http://pvz.lt/gaunu.php, siuntimo metodas „POST“, o su „FORM“ susime duomenis (Vardą, Pavardę ir gimimo metus).

Vardas: <input type="text" name="vardas"> Čia mūsų pirmi duomenys kuriuos siusime tai – Vardas, kai vartotojas įrašis savo vardą, jo vardą suligins su „vardas“ nes į input forma prie name parašėme vardas.

  • Pavardė: <input type="text" name="pavarde">

Čia mūsų antrieji duomenys kuriuos siusime tai – Pavardė, kai vartotojas įrašis savo pavardę, jo pavardę suligins su „pavarde“ nes į input forma prie name parašėme pavarde.

Gimimo metai: <input type="text" name="data"> Čia mūsų antrieji duomenys kuriuos siusime tai – Gimimo metai, kai vartotojas įrašys savo gimimo metus, jo gimimo metai suligins su „data“ nes į input forma prie name parašėme pavarde

  • <input type="submit" value="SPAUSTI ČIA" >

O šis yra „mygtukas“, kai surašomi visi duomenys ir paspaudžiamas „mygtukas“ kur matysime pavadinimą „SPAUSTI ČIA“. Kai paspaudžia nuo FORM iki FORM pabaigos, žiūrima kas yra įrašyta, ir kur siusti.

  • </form>

Tai yra ta vieta, kai duomenys yra siunčiama, nes pasibaigia form funkcija. Tad sakykime, kad vardą parašome „Dainius“, pavardę „Stundzia“, gimimo metai „1990“. Tad naršyklės lange galime pamatyti adreso juostoje toki užrašą http://pvz.lt/gaunu.php. O ką tai reiškia?

20130416617postdainiusstundzia.png

2 pav. POST naršyklės adreso juostoje.

O tai kad, naudojant GET mes gavome „http://pvz.lt/gaunu.php?vardas=Dainius &pavarde=Stundzia &data=1990“ o naudojant POST http://pvz.lt/gaunu.php ir pilnai visi duomenys perduoti taip pačiai, kaip GET. Tad galime drąsiai sakyti, kad POST metodas yra daug saugesnis negu GET, bet nėra toks atviras, kaip GET.

  • Taigi jei norėtumėte perduoti svarbius duomenis, tai yra toki kaip slaptažodį, tai POST perdavimo funkcija yra pilnai tinkama.