Locked History Actions

Rapid Ring Protection Protocol

Žodis angliškai

Rapid Ring Protection Protocol

Santrumpa

RRPP


Apibrėžimas

RRPP (angl. Rapid Ring Protection Protocol) – yra ethernet tinklo duomenų ryšio protokolas, kuris gali atkurti komunikacijos kanalus tarp mazgų ethernet tinkle, kai sistema lūžta ar išsijungia. Papraščiausiai tai yra atstatymo ir atnaujinimo protokolas. Palyginus su STP protokolu, RRPP atlieka daugiau funkcijų. Tokių kaip nepriklausomas mazgų skaičius ethernet tinkle, pagretina topologijos konvergencija.

RRPP paketai

Paketai – tai informacija, kurią siunčiami į tam tikrą vietą, su tam tikra informacija. Žemiau pateiktą trumpa paketų apibūdinimą:

Tipas

Apibūdinimas

Health

Centrinis mazgas siunčia sveiką paketą patikrinti žiedo vientisumą.

Link-Down

Tranzitinis mazgas siunčia paketą centriniui mazgui pranešti apie žiedo išsijungimą.

FDB

Centrinis mazgas siunčia paketą pranešti tranzitiniam mazgui apie MAC ir ARP adresų atnaujinimą.

Edge-Hello

Mazgas siunčia paketą patikrinti žiedo vientisumą tarp mazgo ir pagalbinio mazgo.

Major-Fault

Pagalbinis mazgas siunčia paketą pranešti mazgui apie problemą, kai žiedo linija tarp mazgo ir pagalbinio mazgo išjungiama.

Tinkai, kuriuose panaudotas RRPP protokolas:

1. Vienas žiedas

Šioje nuotraukoje pavaizduotas vieno žiedo tinklas. Kurį gali sudaryti tik vienas RRPP domenas.

1.JPG

2. Du ir daugiau žiedų

Šioje nuotraukoje pavaizduoti du žiedai ir vienas bendras mazgas tarp žiedų. Šiuo variantu reikia dviejų RRPP domenų kiekvienam žiedui.

2.JPG

3. Domenų sankirtos žiedas

Šiame paveikslėlyje pavaizduoti du ir daugiau domenų ir trys bendri mazgai tarp šių dviejų domenų. Kiekvienas RRPP domenas, savo sudėtyje turi tik vieną RRPP žiedą. Kiekvienas domenas gali būti skirtinguose žieduose, tačiau tas domenas turi būti vienas visame žiede.

3.JPG

Kaip RRPP protokolas veikia

Pagrindinė mazgo jungtis siunčia paketą per VLAN periodiškai. Jei tinklo žiedas dirba gerai, antroji pagrindinio mazgo jungtis be problemų gaus nepažeista paketą ir paketą išsaugos. Tačiau jei tinklo žiedas išsijungs, antroji mazgo jungtis negaus paketo. Tada pagrindinis mazgas pro kitą tinklo žiedo pusę, paleis FDB paketą, kurie praneš visiems mazgams, kad atnaujintų MAC ir ARP adresus.

Jei nutrūksta ryšio mechanizmas, tranzito mazgai iškart siunčia „Link-down“ paketus į centrinį mazgą, kai randa kanalą, kuris priklauso nulūžusiam RRPP domenui. Kai centrinis mazgas gauna „Link-down“ paketus, jis paleidžia FDB paketus pranešti visiems tranzito mazgams kad atnaujintų MAC ir ARP adresus. RRPP protokolas taip pat ir atkuria ir sutvarko tinklo žiedą. Taigi kai centrinis mazgas sužino, kad žiedas buvo atkurtas po tam tikro laiko, gali atsirasti taip vadinama laikina kilpa Kad užkirstume tam kelią, mazgas, nuo jo atsiradimo pradžios, kilpą blokuoja, kai sužinoma, kad jungtys vėl turi priega prie žiedo. Blokuojamos jungtys yra aktivuojamos tik tada, kai mazgai įsitikina, kad kilpos negali judėti tolyn šiose jungtyse.

Naudota literatūra:

1.„Introduction to Resilient Ring Protection Protocol“

2."Tehnical White Paper RRPP"