Locked History Actions

Service Advertisement Protocol

Žodis angliškai:

Service Advertisement Protocol

Santrumpa:

SAP

Žodis lietuviškai:

Tinklo paslaugų protokolas

Apibrėžimas:

  • SAP — IPX protokolas yra skirtas identifikuoti paslaugas tinkle pvz.: failų serverį ar spausdintuvą. Reklaminiai pranešimai SAP protokolu yra siunčiami kas 60 sekundžių. Paslaugas identifikuoja šešioliktainiai numeriai, kurie yra vadinami SAP identifikatoriais (pvz.: 4 = failų serveris, 7 = spausdinimo serveris).

Darbo principas:

  • SAP protokolas pradeda veikti, kai maršrutizatorius pradeda laukti SAP paketų ir kurti visų žinomų paslaugų, kartu su jų adresais, lentelę. Kai lentelė sudaryta, maršrutizatorius visiems tinklo mazgams kas 60 sekundžių siuntinėja SAP lenteles. Novell klientai gali siųsti užklausas reikalaudami tam tikros paslaugos: failo, priėjimo prie spausdintuvo ar komutatoriaus. Tada vietinis maršrutizatorius, atsako į užklausą, reikiamos paslaugos adresu. Tada klientas gali tiesiogiai kreiptis į paslaugas.

Filtrai

  • Taikant SAP identifikatorius, SAP pranešimai gali būti filtruojami maršrutizatoriaus įėjimo ar išėjimo porte arba jie gali būti filtruojami nuo specifinio maršrutizatoriaus. SAP filtrai taupo tinklo kanalo užimtumą ir yra ypač naudingi didelėse organizacijose naudojančiose Novell tinklus, nes juose būna šimtai SAP paslaugų.
  • SAP filtrus rekomenduojama naudoti paslaugoms, kurių nereikia konkrečiam tinklui. Pavyzdžiui, tolimiausiems tinklo mazgams, tikriausiai nereikia gauti SAP pranešimų apie spausdintuvą, kuris yra tinklo centrinėje dalyje. Centriniuose maršrutizatoriuose dažniausiai naudojami išėjimo SAP filtrai arba įėjimo spausdinimo paslaugos filtrai nutolusioje darbo vietoje, kuriuos taikant nutolęs maršrutizatorius neįtraukia spausdinimo paslaugos įrašo apie tinklo centre esančią spausdinimo paslaugą.

Kita

  • SAP buvo plačiai naudojama sistemose kurios naudoja tinklus pagrįstus NetWare 3.11 ir senesnes (3.11 versija buvo sukurta 32 bitų procesoriui Intel 80386). Išėjus 4.0 versijai ši funkcija buvo naudojama daug rečiau, nes NetWare operacinėje sistemoje paslaugas buvo galima aptikti tiesiogiai kreipiantis į NetWare paslaugų direktorijų (NDS) serverį. SAP protokolas buvo labai retai naudojamas vartotojų, tačiau kliento programos pasileidinėdamos turėdavo naudoti SAP protokolą tam, kad aptiktų NDS serverį.


Literatūros sąrašas:

http://www.pulsewan.com/data101/pdfs/netwarep.pdf