Locked History Actions

Simple Object Access Protocol

SOAP

Simple Object Acces Protocol

Vertimas

Paprastasis objektų pasiekimo protokolas

Aprašymas

SOAP (Simple Object Access Protocol) aprašomas kaip paprastas objektų pasiekimo protokolas. Tai yra protokolas kuris aprašo besikeičiančių struktūrų informaciją implementuojant į tinkle servisus kompiuterių tinkluose. Aprašytas XML kalboje ir dirba programiniam OSI lygmenyje ypač naudojamas HTTP ir SMTP žinučių suderinimui ir perdavimui.

Charakteristikos

SOAP gali sudaryti interneto paslaugų protokolų steko, pagrindinį pamatinį sluoksnį pranešimų sistemai, nuo kurių plėtojamos visos kitos paslaugos. Šis XML kalba pagrįstas protokolas susideda iš kelių dalių: Voko – kuris apibrėžia kas yra pranešime. Kodavimo taisyklių rinkinys – skirtas apibrėžti duomenų tipų egzempliorius. SOAP turi tris savybes: Išplečiamumas – saugumo ir WS maršruto tarp numatytų plėtros pratesimui. Neturalumas – SOAP gali būti naudojamas su betkuriuo transporto protokolo, HTTP, SMTP, TCP ar JMS. Nepriklausomybė – SOAP įmanomas bet kokiam programavimo modelyje.

Kaip SOAP procedūros gali būti naudojamos, pavyzdžiui, SOAP gali būti siunčiami į interneto svetainę, kad interneto aktyvuotas paslaugas, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto kainų duomenų bazėje, su paieškos parametrais. Svetainė tuomet grąžina suformuotą XML dokumentą su gaunamais duomenimis, pavyzdžiui, kainos, vieta, funkcijos. Duomenys grąžinami mašina parsable standartizuotu formatu, tada jis gali būti integruotas tiesiai į trečiosios šalies interneto svetainę ar protaikytas. SOAP architektūra susideda iš kelių sluoksnių specifikacijas: pranešimo formatą, keitimosi pranešimais modeliai (MEP), pagrindinių transporto protokolo apkaustais, pranešimų apdorojimo modeliai ir protokolo rozszerzalność,. SOAP įpėdinis yra XML-RPC , nors ji skolinasi savo transporto ir sąveikos neutralumą ir voką / antraštės / organas iš kitur (tikriausiai nuo WDDX )

Sudėtis

SOAP specifikacija apibrėžia pranešimų sistemą, kuri susideda iš:

  • SOAP apdorojimo modelis, apibrėžiantis taisykles perdirbti SOAP pranešimą
  • SOAP ištęsiamumas modelis apibrėžti, soap savybių ir SOAP modulių sąvokas
  • SOAP, pagrįsta protokolas privalomas sistema aprašyti taisykles apibrėžti privalomas pagrindinio protokolo, kuris gali būti naudojamas keistis tarp SOAP mazgų, SOAP pranešimų
  • SOAP statyti apibrėžti SOAP pranešimo struktūrą.

Apdorojimo modelis

SOAP perdirbimo modelis nusako paskirstytos apdorojimo modelis, jo dalyvius, SOAP mazgai, ir kaip, SOAP imtuvas apdoroja SOAP pranešimą. Šie SOAP mazgai yra apibrėžti:

  • SOAP siuntėjas

MUILAS mazgas, kuris siunčia SOAP pranešimą.

  • SOAP imtuvas

MUILAS mazgas, kuris priima SOAP pranešimą.

  • Kelias SOAP

SOAP mazgų, per kurią vienas SOAP eina rinkinys.

  • Pradinė SOAP siuntėjas (iniciatorės)

SOAP siuntėjas, kuris siunčia SOAP pranešimą atskaitos taškas, SOAP pranešimų kelyje.

  • SOAP tarpininkas

MUILAS tarpininkas tiek MUILAS imtuvas ir MUILAS siuntėjas, ir taikyti skelbimus pagal SOAP pranešimo. Jis apdoroja SOAP blokus, atitinkančius ir veikia link galutinio SOAP imtuvo perduoti SOAP pranešimą.

  • "Ultimate SOAP imtuvas

SOAP imtuvas, kuris yra galutinė paskirties vieta SOAP pranešimo. Ji yra atsakinga už perdirbimo SOAP kūno turinį ir SOAP blokus, atitinkančius. Esant tam tikroms aplinkybėms, SOAP gali pasiekti galutinį SOAP imtuvą, pavyzdžiui, dėl problemos SOAP tarpininkams. Galutinis SOAP imtuvas taip pat negali būti SOAP tarpininkas už tą patį SOAP pranešimą.