Locked History Actions

Skirtumas „Spanning tree Protocol“

Pakeitimai tarp versijų 5 ir 6
Versija 5 nuo 2020-12-01 23:49:36
Dydis: 2877
Redaktorius: VsevolodKapustin
Komentaras:
Versija 6 nuo 2020-12-01 23:53:47
Dydis: 2904
Redaktorius: VsevolodKapustin
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 39: Eilutė 39:
 {{attachment:3_1.png}}

Spanning tree protocol /Dengiančio medžio protokolas

Parengė: Vsevolod Kapustin - Grupė: KIKF-17

TURINYS

1. Darbo tikslas

2. Temos aktualumas

3. Dengiančio medžio protokolas

3.1. STP paskirtis

3.2. Dengiančio medžio protokolo (STP) veikimo principas

3.3. Dengiančio medžio protokolo (STP) versijos

4. Išvados

5. Literatūra

1. Darbo tikslas

Šiame darbe bus aiškinama kaip veikia dengiančio medžio protokolas, esantis perteklinių duomenų perdavimo takų užtikrinantys protokolas antrajame OSI (Angl. Open systems interconnect) sluoksnyje, kitaip kanaliniame sluoksnyje. Kuom skiriasi trečiame OSI lygmenyje ir antrajame OSI lygmenyje. Išsiaiškinama, kam naudojamas dengiančio medžio protokolas perteklinio tinklo sudarymui. Kaip dengiančio medžio protokolas užtikrina potencialių duomenų kanalo ciklų prevenciją. Kaip yra konfigūruojamas dengiančio medžio protokolas CISCO komutatoriuose. Kaip dengiančio medžio protokolas apima skirtingus virtualiu potinklius, ir įrodyta, kad dengiančio medžio protokolas naudojamas kiekvienam virtualiam potinkliui nepriklausomai vienas nuo kito.

2. Temos aktualumas

Dideliuose organizacijose, kur tinkle esantys įrenginiai turi pasiekti vienas kitą net gedimo atveju, reikia sudaryti sąlygas, kad tinklo funkcionavimas būtų nepertraukiamas. Tam naudojamas perteklinis komutatorių kiekis pagrindiniams ir pertekliniams duomenų kanalams sudaryti. Jeigu organizacijoje yra galinio vartojimo įrenginys, ryšio su kurio praradimas lemia didelius nuostolius nepriklausomai nuo laiko, perteklinė įranga ir konfigūruotas STP yra ne privalumas bet būtinybė. Taip pat, interneto tiekėjai privalo tūrėti konfigūruotą STP, nes esant paskirstymo (Angl. „Distribution“) bei pasiekimo (Angl. „Access“) sluoksnių komutatoriams be perteklinių kelių, esant profilaktikos, gedimų šalinimo darbams, bei nelaimės arba įrangos gedimo atvejais varduotojų duomenų srautai yra nutraukti, ir tai gali atsižvelgti ant interneto tiekėjo reputacijos bei padėties konkurentų rinkoje.

3. Dengiančio medžio protokolas

Šiame skyriuje bus aprašomas dengiančio medžio protokolas, kam jis yra naudojamas, kaip yra konfigūruojamas ir kokiems tinklams yra naudingas.

3.1. STP paskirtis

Tinkluose patikimumo didinimui dažnai naudojama perteklinė įranga, atsižvelgiant į faktą , kad dengiančio medžio protokolas veikia kanaliniame lygmenyje, tai ir STP naudojamas kanalinio lygmens įrangoje, t.y. komutatoriuose. Taigi jeigu kalba yra apie perteklinės įrangos naudojimą galime tokią sistemą atvaizduoti kaip parodyta pav. 3.1.:

  • [PRIDĖTI]

3.2. Dengiančio medžio protokolo (STP) veikimo principas

4. Išvados

5. Literatūra