Uninterruptible Power Supply

Rezervinis tipas (angl. off-line arba standby) - šitame režime esant normaliai įėjimo įtampai apkrova yra maitinama per filtrą, kuris nufiltruoja visus tinklo trukdžius ir statiškai persijungia. Tuo pačiu metu per lygintuvą yra kraunama akumuliatoriaus baterija. Dingus įtampai ar jai padidėjus, sumažėjus, jungiklis automatiškai persijungia ir apkrova pradeda maitintis iš akumuliatoriaus baterijos. Jungiklis yra elektroninis ir jo persijungimo trukmė yra >3ms. Įskaitant tai, kad beveik visų įrenginių maitinimo blokai yra impulsiniai, tai persijungimas įvyksta be elektros energijos nutraukimo.

Trūkumai:

http://img717.imageshack.us/img717/425/tinormalusdarboreimas.jpg http://img717.imageshack.us/img717/1706/rtavarinisdarboreimas.jpg

Tiesiškai-interaktyvus tipas (angl. line-interactive) - šis tipas skiriasi nuo Stand – By, nes ji turi specialų transformatorių. Šitas transformatorius išlygina įtampos šuolius, UPS akumuliatoriaus bateriją naudoja rečiau, tuo pačiu metu prailgindamas akumuliatoriaus darbą. Žinoma, šie UPS yra aprūpinti žymiai modernesniais filtrais nuo įvairių impulsinių ir radijo trikdžių. Šito UPS tipo transformatoriaus antrinė apvija turi keletą papildomų atšakų, ir kontrolerį, UPS jungiklį tarp šitų apvijų, tam tikslui, jei pasikeis įėjimo įtampa, kuri gali pakeisti išėjimo įtampą, kuri yra palaikoma tam tikrose ribose.

Trūkumai:

http://img717.imageshack.us/img717/425/tinormalusdarboreimas.jpg http://img402.imageshack.us/img402/6694/tiavarinisdarboreimas.jpg

Su dvigubu įtampos pakeitimu tipas (angl. on-line) - šio tipo UPS veikimo principas yra sekantis: išėjimo įtampa patenka į lygintuvą, iš jo nuolatinė įtampa patenka į keitiklį (tuo pačiu metų pakraudinėja akumuliatoriaus bateriją), o keitiklis suformuoja kintamą įtampą. Įtampos dingimo atveju ar jos padidėjimo ar sumažėjimo nustatytose ribose metu inverteris pradeda dirbti nuo akumuliatoriaus baterijos be jokio persijungimo. Esant perkrovoms UPS apkrova persijungia per “Bypass” (pav. Trumpas jungimas, UPS perkaitimas) be pertraukimų, bet tuo pačiu metu trikdžiai filtruojasi LC – filtru.

Taikymas. Centralizuotuose nepertraukiamos įtampos sistemose, kur yra neleidžiamas nė vienos darbo vietos išsijungimas, geriausia taikyti galingą UPS on – line tipą su dvigubo keitimo schema. Ši dvigubo keitimo schema yra pati populiariausia ir plačiai taikoma gamintojų, kurie gamina tokio tipo UPS. Ši technologija leidžia vartotoją aprūpinti kokybiška elektros energija be trukdžių ir nutrūkimų, aukštadažnių trikdžių, išsijungimų ir kitų nesklandumų. UPS on – line tipo schema turi du keitiklius. Pirmas keitiklis paverčia nestabilia įėjimo įtampą į nuolatinę, o antras perdirba nuolatinę, sutvarkytą ir išfiltruotą įtampą – keičia į sinusoidę, kuri nepertraukiamai yra perduodama apkrovai ir nepriklauso nuo elektros tinklų maitinimo. Jeigu įėjimo įtampos parametrai pakinta leistinose ribose, tada įvyksta automatinis persijungimas ir maitinimas apkrovai yra paduodamas nuo akumuliatoriaus, šis persijungimas neturi jokios įtakos kompiuterių darbui, nes jis įvyksta labai greitai. Galingos nepertraukiamos maitinimo šaltinių linijos dirba On – line režime. Šis režimas garantuoja apsaugą nuo daugumos nesklandumų elektros tinkluose, leidžia filtruoti trukdžius, išėjime garantuoja švarią sinusinę įtampą.

Privalumai:

Per didelę dvigubo keitimo technologijos istoriją buvo sukurti nepertraukiamo maitinimo šaltiniai, turintys padidintą patikimumą, kurie garantuoja aukštą išėjimo įtampos kokybę ir ilgaamžiškumą savo darbe. Per šitą laikotarpį jų išskiriama šiluma, dydis, masė sumažėjo kelis kartus. UPS įrenginys tikrai yra reikalingas ir naudingas, kol mūsų elektros tinklai nėra tokie patikimi ir juose yra daug šuolių ir netikėtų srovės dingimų.

http://img402.imageshack.us/img402/6088/dipbypass.jpg

Šaltiniai:

paskutinį kartą redaguota 2010-02-17 22:12:54 redaktoriaus MindaugasPečkys