Locked History Actions

YubiKey

YubiKey

YubiKey – tai dar viena identifikacijos sistema pagrįsta dviejų lygių vartotojo identifikacija. Pats YubiKey panašus į mažą ir ploną USB raktą. Šis raktas ir yra naudojamas norint užtikrinti saugų prisijungimą prie internetinės svetainės. YubiKey veikia visose operacinėse sistemose ir visai nesvarbu kokia yra kompiuterio konfigūracija.

YubiKey generuoja 44 simbolius susidedančius iš 128 bitais užšifruoto viešojo ID ir atsitiktinai sugeneruoto vienkartinio slaptažodžio (One Time Password). Šis kodas siunčiamas į serverį, kuris kreipiasi į Yubico kontrolės serverį. Šis Yubico serveris patvirtina kodą naudojant jam žinomą vartotojo ID, vartotojo AES raktą ir vartotojo skaitiklį. Jei kodo skaitiklis mažesnis už serverio turimą ankščiau gautą skaitiklio vertę, prisijungimas neleidžiamas. Todėl šio rakto sugeneruoto kodo kopijavimas neleis piktavaliui įsilaužti.

ubiKey.jpg

Patobulintas YubiKey Neo veikia su NFC technologija, todėl sugeneruotas slaptažodis gali būti perduotas į telefoną ir taip identifikuotas vartotojas.

Šiuo metu naudojant YubiKey galima sukonfigūruoti dviejų lygių kontrolės prisijungimą prie Dropbox, Google, Microsoft, GitHub, Evernote, DreamHost teikiamų servisų ir visų kitų palaikančių YubiKey rakto kontrolės mechanizmą.

YubiKey taip pat galima konfigūruoti kaip antro lygio kontrolę prisiloginant prie Windows paskyros, pasikrovus kompiuteriui ir kietojo disko užkodavimui.