Locked History Actions

Skirtumas „Žodynas/F/Siūlymas“

Pakeitimai tarp versijų 2 ir 13 (patvirtinamos 11 versijos)
Versija 2 nuo 2009-09-28 10:08:19
Dydis: 3729
Redaktorius: IgnasJanilionis
Komentaras:
Versija 13 nuo 2010-02-11 12:13:33
Dydis: 2733
Redaktorius: GrazvydasKaminkas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 3: Eilutė 3:
Frame Relay Federal Information Processing Standard
Eilutė 6: Eilutė 6:
FR FIPS
Eilutė 10: Eilutė 10:
Kadrinis perdavimas Federalinės informacijos naudojimo standartai
Eilutė 14: Eilutė 14:
"Frame Relay" - protokolas, skirtas pakeisti X.25 ryšio kanaluose.X.25 sena paketinio komutavimo paslaugų technologija iki šiol aktyviai naudojama srityse, kur reikalingas duomenų perdavimo patikimumas ir saugumas 64 Kbit/s – 2 Mbit/s sparta PSTN ir PDN (Public Data Networks) linijomis. "Frame Relay" (FR) protokolas rūpinasi daugeliu nepriklausomų virtualių kanalų vienoje ryšio linijoje, bet negali koreguoti ar atkurti prarastos informacijos. Vietoj srauto valdymo priemonių veikia funkcija, informuojanti apie tinklo perkrovas, naudojami ilgesni kadrai. Kiekvienam vidiniam kanalui galima nustatyti mažiausią spartą (CIR). FR yra labai efektyvus duomenis perduodant LAN (IP, IPX ir pan.) protokolais, su plėtiniais gali būti naudojamas perduoti įvairiems duomenims (terminalų informacija, balsas, vaizdo konferencija ir pan.). Šiuo metu beveik visi FR tinklai yra įrengti pastoviuose virtualiuose kanaluose. Federal Information Processing Standarts (FIPS)-Federalinės informacijos naudojimo standartai. Jungtinių Amerikos Valstijų federalinė vyriausybė viešai paskelbė standartus, kurie buvo skirti naudoti visoms nekarinėms vyriausybės agentūroms ir vyriasuybės rangovams. Daug FIPS standartų yra modifikuotų versijų , o visuomenėje plačiai vartojamos yra šios (ANSI,IEEE,ISO ir kita).
FIPS šalies ir regiono kodai (10-4)
FIPS vietiniai kodai (55-3)
FIPS apskrities kodai (6-4)
FIPS valstybės kodai (5-2)
Eilutė 18: Eilutė 23:
CIR - mažiausia sparta, nustatoma kiekvienam virtualiam FR kanalui. "Frame Relay" tinklas nustato informacijos perdavimo spartą ir, jei leidžia pralaidos geba, ją palaiko.
"Frame Relay" leidžia perduoti duomenis per vartotojo įrenginių (pvz., maršrutizatorių, tiltų, pagrindinių skaičiavimo mašinų) ir tinklo įrangos (pvz., perjungimo mazgų) sąsają. Vartotojo įrenginiai dažnai vadinami terminalų įranga (DTE), o tinklo įranga, suderina su DTE, dažnai vadinama informacijos grandinės darbo pabaigos įranga (DCE).
Protokolas "Frame Relay" skirtas linijoms, kuriomis perduodamas didelis duomenų srautas. Šis protokolas garantuoja didesnį darbo našumą ir efektyvumą. "Frame Relay", naudojamas kaip sąsaja tarp vartotojo įrangos ir tinklo, palaiko loginių informacinių dialogų (vadinamų virtualiomis grandinėmis), kurie vyksta viename fiziniame perdavimo kanale, multipleksavimo įrangą. Tuo jis skiriasi nuo sistemų, daugeliui informacinių srautų palaikyti naudojančių tik laikino multipleksavimo įrangą (TDM). Statistinis multipleksavimas "Frame Relay" leidžia lanksčiai ir efektyviai naudoti pralaidos juostą.
"Frame Relay" naudojama naujausia pasaulinio tinklo duomenų perdavimo įranga. Ankstesnieji WAN protokolai, pvz., X.25, buvo sukurti tuo metu, kai buvo naudojamos analoginės duomenų perdavimo sistemos ir varinės laikmenos. Šie duomenų perdavimo kanalai ne tokie patikimi, kaip šiandieniniai su šviesolaidinėmis laikmenomis ir skaitmeniniu duomenų perdavimu.
"Frame Relay" tinklas sukuriamas išdėsčius "Frame Relay" perjungimo įrangą centriniuose telekomunikacijos biuruose. Taigi vartotojai gauna ekonominės naudos iš paslaugų mokesčių, priklausančių nuo srauto. Vartotojams nereikia administruoti ir prižiūrėti tinko įrangos. Priklausomai nuo naudojamos tinklo įrangos tipo, vartotojo prieigos prie tinklo įranga gali veikti pasirinkta informacijos perdavimo sparta. Tipiškas spartos diapazonas - nuo 56 Kb/s iki 2 Mb/s, tačiau "Frame Relay" technologija gali užtikrinti tiek gerokai mažesnę, tiek gerokai didesnę spartą.
Remiantis Informacinių technologijų valdymo reformos įstatymu. NIST (Nacionalinis technologijų ir standartų institutas)-federalinių kompiuterių sistemose patvirtina prekybos sektoriaus patvirtintus standartus ir gaires. Šie standartai ir rekomendacijos yra išduoti, kaip NIST standartai ir yra skirti vyriausybės mastu.

NITS pletoja FIPS kai jei yra patvirtinami pagal federalinės vyriausybės reikalavimus.
Kai kuriuos FIPS orginalius standartus sukūrė JAV vyriausybė. Pvz. Duomenų kodavimas (šalies kodas), šifravimo standartą (FIPS – 46-3) bei pažengusį šifravimo standartą (FIPS - 197). NOAA savo ruožtu pradėjo transliuoti koduotus signalus pavadintus FIPS, kodus, kurie transliuojami oru su standartais nuo vietinių stočių. Šie kodai yra nustatyti nuo nepaprasto ekstremalaus atvejo tipo ir konkrečios geografinės vietos, kurioje vyktų transliavimas.
FIPS Home žiniatinklyje yra skelbiami standartų pakeitimai ir pataisymai.
FISMA (Federalinės informacijos saugumo valdymo įstatymas), nuo 2002m. Buvo atsisakyta privalomų FIPS.
FIPS netaikomos nacionalinio saugumo sistemos.
Papuliariausi standartai yra pateikiami tame pačiame FIPS Home žiniatinklyje,jie pateikiami pagal Standarto kodą, datą kada buvo paskelbti ir aprašomi, kad perskaičius būtų aišku koks tai ir kam standartas yra skirtas.
http://www.itl.nist.gov/fipspubs/withdraw.htm pateikiamas standartų sąrašas, kuriame parašyti jau nebenaudojami standartai.

Eilutė 27: Eilutė 38:

http://www.likit.lt/en-lt/f.html, http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_relay, http://www.5ci.lt/Default.asp?DL=L&TopicID=81&NewsID=223&ArcMonth=&ArcYear
http://www.itl.nist.gov/fipspubs/withdraw.htm
http://itl.nist.gov/fipspubs/
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Information_Processing_Standard

Žodis angliškai

Federal Information Processing Standard

Santrumpa

FIPS

Žodis Lietuviškai

Federalinės informacijos naudojimo standartai


Apibrėžimas

Federal Information Processing Standarts (FIPS)-Federalinės informacijos naudojimo standartai. Jungtinių Amerikos Valstijų federalinė vyriausybė viešai paskelbė standartus, kurie buvo skirti naudoti visoms nekarinėms vyriausybės agentūroms ir vyriasuybės rangovams. Daug FIPS standartų yra modifikuotų versijų , o visuomenėje plačiai vartojamos yra šios (ANSI,IEEE,ISO ir kita). FIPS šalies ir regiono kodai (10-4) FIPS vietiniai kodai (55-3) FIPS apskrities kodai (6-4) FIPS valstybės kodai (5-2)


Paaiškinimai

Remiantis Informacinių technologijų valdymo reformos įstatymu. NIST (Nacionalinis technologijų ir standartų institutas)-federalinių kompiuterių sistemose patvirtina prekybos sektoriaus patvirtintus standartus ir gaires. Šie standartai ir rekomendacijos yra išduoti, kaip NIST standartai ir yra skirti vyriausybės mastu.

NITS pletoja FIPS kai jei yra patvirtinami pagal federalinės vyriausybės reikalavimus. Kai kuriuos FIPS orginalius standartus sukūrė JAV vyriausybė. Pvz. Duomenų kodavimas (šalies kodas), šifravimo standartą (FIPS – 46-3) bei pažengusį šifravimo standartą (FIPS - 197). NOAA savo ruožtu pradėjo transliuoti koduotus signalus pavadintus FIPS, kodus, kurie transliuojami oru su standartais nuo vietinių stočių. Šie kodai yra nustatyti nuo nepaprasto ekstremalaus atvejo tipo ir konkrečios geografinės vietos, kurioje vyktų transliavimas. FIPS Home žiniatinklyje yra skelbiami standartų pakeitimai ir pataisymai. FISMA (Federalinės informacijos saugumo valdymo įstatymas), nuo 2002m. Buvo atsisakyta privalomų FIPS. FIPS netaikomos nacionalinio saugumo sistemos. Papuliariausi standartai yra pateikiami tame pačiame FIPS Home žiniatinklyje,jie pateikiami pagal Standarto kodą, datą kada buvo paskelbti ir aprašomi, kad perskaičius būtų aišku koks tai ir kam standartas yra skirtas. http://www.itl.nist.gov/fipspubs/withdraw.htm pateikiamas standartų sąrašas, kuriame parašyti jau nebenaudojami standartai.


Naudota literatūra

http://www.itl.nist.gov/fipspubs/withdraw.htm http://itl.nist.gov/fipspubs/ http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Information_Processing_Standard


CategoryŽodis