Locked History Actions

Žodynas/M/Siūlymas

Žodis angliškai

Metropolitan Area Network

Santrumpa

MAN

Žodis lietuviškai

Regioninis kompiuterių tinklas


Apibrežimas:

MAN - tai kompiuterių tinklas, jungiantis didesnėje geografinėje teritorijoje (mieste, rajone, srityje) esančius vartotojus.


Paaiškinimas:

Tai angliškoje literatūroje rečiau sutinkamas dar vieno tipo tinklų pavadinimas (MAN – Metropolitan Area Network). Lietuvoje yra toks Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET, kurį naudoja, eksploatuoja ir plėtoja Lietuvos mokslo, studijų ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų asociacija.

Pagrindinė LITNET duomenų perdavimo magistralė yra žiedas su atšakomis. LITNET žiedas apima penkis didžiuosius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Tarp šių miestų įrengti 1 - 10 Gbps spartos tarpmiestiniai duomenų perdavimo kanalai. Be šios pagrindinės magistralės tarpmiestinių duomenų perdavimo kanalų 20 - 100 Mbps infrastruktūra plečiama į kitus miestus, įrengtos stotys Kėdainiuose, Utenoje ir Alytuje, etc. LITNET paslaugomis naudojasi visos aukštosios mokyklos, mokslo tyrimo institutai, didžiosios bibliotekos, dalis kolegijų, aukštesniųjų mokyklų ir medicinos įstaigų, kai kurios gimnazijos ir vidurinės mokyklos, mokslo centrai.


Naudota literatūra

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuteri%C5%B3_tinklas

http://www.vpu.lt/ecdl/1modulis/6_1.html