Locked History Actions

Skirtumas „Žodynas/M/Siūlymas“

Pakeitimai tarp versijų 4 ir 5
Versija 4 nuo 2009-10-03 22:33:56
Dydis: 5406
Redaktorius: LimjaIngilertaite
Komentaras:
Versija 5 nuo 2009-10-03 22:36:29
Dydis: 1635
Redaktorius: LimjaIngilertaite
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 1: Eilutė 1:
= Mount =
Eilutė 3: Eilutė 2:
== Failų sistemos prijungimas ==
regioninis kompiuterių tinklas

MAN

R
egioninis kompiuterių tinklas
Eilutė 6: Eilutė 8:
== Kaip žinome, visi Linux sistemoje esantys failai hierarchiškai surikiuoti viename pagrindiniame medyje /, tačiau gali būti keliuose skirtinguose įrenginiuose. Būtent papildomų įrenginių prijungimui prie pagrindinio medžio naudojama mount komanda, arba atvirkščiai – unmount įrenginių atjungimui. == == Apibrežimas: ==
Eilutė 8: Eilutė 10:
Eilutė 9: Eilutė 12:
Standartinė komandos sintaksė atrodo taip: '''Paaiškinimas:'''Tai angliškoje literatūroje rečiau sutinkamas dar vieno tipo tinklų pavadinimas (MAN – Metropolitan Area Network). Taip vadinamas kompiuterių tinklas, jungiantis didesnėje geografinėje teritorijoje (mieste, rajone, srityje) esančius vartotojus. Lietuvoje toks yra Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET, kurį naudoja, eksploatuoja ir plėtoja Lietuvos mokslo, studijų ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų asociacija.
Eilutė 11: Eilutė 14:
mount –t type device dir Pagrindinė LITNET duomenų perdavimo magistralė yra žiedas su atšakomis. LITNET žiedas apima penkis didžiuosius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Tarp šių miestų įrengti 1 - 10 Gbps spartos tarpmiestiniai duomenų perdavimo kanalai. Be šios pagrindinės magistralės tarpmiestinių duomenų perdavimo kanalų 20 - 100 Mbps infrastruktūra plečiama į kitus miestus, įrengtos stotys Kėdainiuose, Utenoje ir Alytuje, etc. LITNET paslaugomis naudojasi visos aukštosios mokyklos, mokslo tyrimo institutai, didžiosios bibliotekos, dalis kolegijų, aukštesniųjų mokyklų ir medicinos įstaigų, kai kurios gimnazijos ir vidurinės mokyklos, mokslo centrai.
Eilutė 13: Eilutė 16:
Su šia komanda yra prijungiamas įrenginys device (kurio tipas yra type) į direktoriją dir.

mount [-l] [-t type] Parodo visas prijungtas failų sistemas (arba tik nurodyto tipo type). Pridėjus parametrą –l išvedami ir pavadinimai (ext2, ext3 ar XFS).

mount --bind olddir newdir Po šios komandos, tam tikra direktorija olddir gali būti prieinama ir kitoje direktorijoje newdir.

mount --move olddir newdir Perkelia prijungtą failų sistemą į kitą vietą.

Pavyzdžiui: mount /dev/cdrom mount /cd Prie pagrindinio medžio prijungiamas CD įrenginys.

Parametrai

Vykdant komandą mount, pirmiausiai yra nuskaitomi failų sistemos parametrai iš fstab lentelės, o tada vykdomi pačios komandos parametrai –o, -r ar –w.

Galimi mount parametrai:
'''-V''' išveda versiją.
'''-h''' išveda pagalbos žinutę.
'''-v''' išvada ką šiuo metu vykdo komanda.
'''-a''' prijungia visas failų sistemas, kurios paminėtos fstab lentelėje.
'''-f''' įvykdo visą mount operaciją, tik fiziškai neprijungia jokio įrenginio, taip sukuriamas dirbtinis prijungimas. Naudojant kartu su –v parametru, galima pažiūrėti ką sistema daro.
'''-l''' pridėti ext2, axt3 ar XFS pavadinimus.
'''-n''' prijungti įrenginį neįrašant nieko į /etc/mtab. Tai reikalinga, jei /etc yra nustatyta tik skaitymui.
'''-s''' jei failų sistema nepalaiko tam tikro nurodyto parametro, tai vietoj klaidos pranešimo šis parametras bus ignoruojamas.
'''-r''' prijungia failų sistemą tik skaitymui (read-only). Analogiškas parametras yra –ro.
'''-w''' prijungia failų sistemą skaitymui/rašymui (nustatyta pagal nutylėjimą).
'''-L''' prijungia particiją, kuri turi tam tikra pavadinimą (label).
'''-t''' vfstype po šio parametro yra nurodomas norimos prijungti failų sistemos tipas.

Pavyzdžiui: mount –a –t nomsdos,ext – prijungia visas failų sistemas išskyrus msdos ir ext.

-o tai nustatymų parametras, po jo seka papildomų nustatymų komandos:
'''async''' Visa įvestis ir išvesti į failų sistemą turi būti daroma asinchroniškai.
'''auto''' Gali būti naudojamas –a parametras.
'''defaults''' Naudoti nustatymus pagal nutylėjimą (rw, suid, dev, exec, auto, nouser, async).
'''dev''' Interpret character or block special devices on the file system (nežinau kaip tiksliai išversti).
'''exec''' Galima paleidinėti failus. group Leisti paprastam vartotojui (ne root) prijungti papildomas failų sistemas, jei jis bando prijungti tokio pačio tipo sistemą kaip jau esančios.
'''mand''' Leidžia failų sistemos užrakinimą.
'''_netdev''' Prijungiamai failų sistemai reikalinga prieiga prie tinklo.
'''noauto''' Failų sistema gali būti prijungta tik rankiniu būdu (ji nebus prijungiama su –a parametru).
'''noexec''' Neleisti paleidinėti failų šioje sistemoje.
'''nomand''' Neleisti užrakinti failų sistemos.
'''nouser''' Uždrausti paprastam vartotojui (ne root) prijungti šią failų sistemą.
'''owner''' Leisti paprastam vartotojui prijungti failų sistemą jei jis yra to įrenginio savininkas.
'''remount''' Iš naujo prijungti tam tikrą jau prijungtą failų sistemą.
'''ro''' Prijungti failų sistemą tik skaitymui.
'''rw''' Prijungti failų sistemą skaitymui/rašymui.
'''sync''' Visos įvesties išvesties komandos turėtų būti atliekamos sinchroniškai.
'''users''' Leisti visiems vartotojams prijungti ar atjungti failų sistemą.

Tai angliškoje literatūroje rečiau sutinkamas dar vieno tipo tinklų pavadinimas (MAN – Metropolitan Area Network). Taip vadinamas kompiuterių tinklas, jungiantis didesnėje geografinėje teritorijoje (mieste, rajone, srityje) esančius vartotojus. Lietuvoje toks yra Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET, kurį naudoja, eksploatuoja ir plėtoja Lietuvos mokslo, studijų ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų asociacija.
Pagrindinė LITNET duomenų perdavimo magistralė yra žiedas su atšakomis. LITNET žiedas apima penkis didžiuosius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Tarp šių miestų įrengti 1 - 10 Gbps spartos tarpmiestiniai duomenų perdavimo kanalai. Be šios pagrindinės magistralės tarpmiestinių duomenų perdavimo kanalų 20 - 100 Mbps infrastruktūra plečiama į kitus miestus, įrengtos stotys Kėdainiuose, Utenoje ir Alytuje, etc. LITNET paslaugomis naudojasi visos aukštosios mokyklos, mokslo tyrimo institutai, didžiosios bibliotekos, dalis kolegijų, aukštesniųjų mokyklų ir medicinos įstaigų, kai kurios gimnazijos ir vidurinės mokyklos, mokslo centrai.
Eilutė 66: Eilutė 18:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuteri%C5%B3_tinklas [[http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuterių_tinklas|http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuteri%C5%B3_tinklas]]
Eilutė 69: Eilutė 21:
Eilutė 70: Eilutė 23:
CategoryŽodis  CategoryŽodis

Metropolitan Area Network

MAN

Regioninis kompiuterių tinklas


Apibrežimas:

MAN - tai kompiuterių tinklas, jungiantis didesnėje geografinėje teritorijoje (mieste, rajone, srityje) esančius vartotojus.


Paaiškinimas:Tai angliškoje literatūroje rečiau sutinkamas dar vieno tipo tinklų pavadinimas (MAN – Metropolitan Area Network). Taip vadinamas kompiuterių tinklas, jungiantis didesnėje geografinėje teritorijoje (mieste, rajone, srityje) esančius vartotojus. Lietuvoje toks yra Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET, kurį naudoja, eksploatuoja ir plėtoja Lietuvos mokslo, studijų ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų asociacija.

Pagrindinė LITNET duomenų perdavimo magistralė yra žiedas su atšakomis. LITNET žiedas apima penkis didžiuosius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Tarp šių miestų įrengti 1 - 10 Gbps spartos tarpmiestiniai duomenų perdavimo kanalai. Be šios pagrindinės magistralės tarpmiestinių duomenų perdavimo kanalų 20 - 100 Mbps infrastruktūra plečiama į kitus miestus, įrengtos stotys Kėdainiuose, Utenoje ir Alytuje, etc. LITNET paslaugomis naudojasi visos aukštosios mokyklos, mokslo tyrimo institutai, didžiosios bibliotekos, dalis kolegijų, aukštesniųjų mokyklų ir medicinos įstaigų, kai kurios gimnazijos ir vidurinės mokyklos, mokslo centrai.


Naudota literatūra

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuteri%C5%B3_tinklas

http://www.vpu.lt/ecdl/1modulis/6_1.html