Locked History Actions

10Base-2 Standard

Žodis angliškai:

10Base-2 Standard

Žodis lietuviškai:

10Base-2 Standartas

Apibrėžimas:

Pavadinimas iššifruojamas :

  • 10 – perdavimo sparta Mbit/s;

  • Base – nemoduliuotas signalas;

  • 2 – du kartus didesnis kabelio segmento ilgis už vytą porą (teorinis maksimalus ilgis 185 m).

Apibūdinimas:

  • Sistema orientuota į darbą plonu koaksialiniu kabeliu. Mažiausias vieno segmento ilgis Lmin = 50 cm, didžiausias – Lmax = 185 m. Minimalus atstumas tarp darbo stočių – 1 m. Maksimalus procesorių skaičius segmente – 30. Iš 5-4-3 taisyklės gauname, kad tinklo kabelio bendras ilgis bus 925 metrai (5 * 185 = 925).

  • Naudojamas RG–58 koaksialinis kabelis, kurio impedansas 50 Ω. Lyginant su RG–8, jis yra plonesnis (nes vidinis laido skersmuo 0,9 mm) ir lankstesnis. Kabelis prie darbo stoties jungiamas per BNC T arba I tipo jungtį, kuri taip pat leidžia sujungti segmentus. Laisvuose segmentų galuose būtinos 50 Ω aklės.


Plonojo Ethernet jungčių komponentai:

1. BNC-T jungtys (angl. T–connector),

BNCT.png

2. BNC vamzdeliai (angl. Barrel Connector),

BNCvamzdeliai.png

3. Atitinkamos varžos BNC aklės (angl. Terminator),

BNCakles.png

4. Transiveriai.


  • Plonajame Ethernet transiverio kabelis tarp BNC T–jungties ir tinklo adapterio plokštės nereikalingas: T–jungtis jungiama tiesiai prie adapterio. Iš viso, 10Base2 standarto tinklas yra lengvai montuojamas ir konfigūruojamas, tačiau netinka didelėms darbo grupėms ir sunkoka sukurti estetišką darbo vietos vaizdą. Naudojama magistralinė lokaliojo tinklo topologija.
  • 10Base-2 ir 10Base-5 standartai turi vieną esminį trūkumą - negalima gauti informacijos apie monokanalo būvį. Nutraukus segmentą, be kabelio testerio sudėtinga nustatyti trūkio tašką (jei nesimato). Ethernet 10Base-2 yra pigesnis už 10Base-5 ir jį lengviau naudoti, tačiau tinka naudoti mažesniais atstumais.

Naudota literatūra:

  1. http://ik.ku.lt/old/lessons/konspekt/tinklai/10_01.php