Locked History Actions

Skirtumas „10Base-2 Standard“

Pakeitimai tarp versijų 1 ir 23 (patvirtinamos 22 versijos)
Versija 1 nuo 2012-10-15 07:30:45
Dydis: 1148
Redaktorius: Paulius Lebedys
Komentaras:
Versija 23 nuo 2012-10-15 11:10:10
Dydis: 2131
Redaktorius: Paulius Lebedys
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 2: Eilutė 2:
10Base-2 Standard
Eilutė 3: Eilutė 5:
Vaizdo įrašas pagal reikalavimą 10Base-2 Standartas
Eilutė 6: Eilutė 8:
 . Vaizdo įrašas pagal reikalavimą yra sistema, kuri leidžia vartotojams pasirinkti ir žiūrėti vaizdo įrašus kai yra poreikis. Dažniausiai šią sistemą naudoja IP televizija, kad galėtų transliuoti reikalingus įrašus į televizorius arba kompiuterius. VOD sistema naudoja priedelį (set-up box), kompiuterį ar kitokį prietaisą, leidžianti žiūrėti tiesiogines transliacijas arba kad galėtu persiusti vaizdo įrašus į kompiuterį, skaitmeninį vaizdo įrašymo įrenginį, kad galima būtų laidą žiūrėti bet kuriuo laiku. Parsisiunčiamas ir transliuojamas vaizdo įrašas per VOD sistemą, vartotojui suteikia galimybę sustabdyti, prasukti į priekį, atsukti atgal transliaciją ir peršokti į kitą vaizdo įrašo vietą. Šios funkcijos vadinamos triuko režimais (trick modes). Atminties pagrindu veikiančios VOD transliavimo sistemos, sugeba naudoti valdymo režimus tiesiogiai iš RAM atminties, kuri nereikalauja papildomos vietos, ar didesnių procesoriaus išteklių. Pavadinimas iššifruojamas :

 * '''10''' – perdavimo sparta Mbit/s;
 * '''Base''' – nemoduliuotas signalas;
 * '''2''' – du kartus didesnis kabelio segmento ilgis už vytą porą (teorinis maksimalus ilgis 185 m).

= Apibūdinimas: =
 * Sistema orientuota į darbą plonu koaksialiniu kabeliu. Mažiausias vieno segmento ilgis L,,min,, = 50 cm, didžiausias – L,,max,, = 185 m. Minimalus atstumas tarp darbo stočių – 1 m. Maksimalus procesorių skaičius segmente – 30. Iš 5-4-3 taisyklės gauname, kad tinklo kabelio bendras ilgis bus 925 metrai (5 * 185 = 925).
 * Naudojamas RG–58 koaksialinis kabelis, kurio impedansas 50 Ω. Lyginant su RG–8, jis yra plonesnis (nes vidinis laido skersmuo 0,9 mm) ir lankstesnis. Kabelis prie darbo stoties jungiamas per BNC T arba I tipo jungtį, kuri taip pat leidžia sujungti segmentus. Laisvuose segmentų galuose būtinos 50 Ω aklės.

----

Plonojo Ethernet jungčių komponentai:

 1. BNC-T jungtys (angl. ''T–connector''),
{{attachment:BNCT.png|BNCT.png}}

 2. BNC vamzdeliai (angl. ''Barrel Connector''),
{{attachment:BNCvamzdeliai.png|BNCvamzdeliai.png}}
 3. Atitinkamos varžos BNC aklės (angl. ''Terminator''),
{{attachment:BNCakles.png|BNCakles.png}}
 4. Transiveriai.

----

 * Plonajame Ethernet transiverio kabelis tarp BNC T–jungties ir tinklo adapterio plokštės nereikalingas: T–jungtis jungiama tiesiai prie adapterio. Iš viso, 10Base2 standarto tinklas yra lengvai montuojamas ir konfigūruojamas, tačiau netinka didelėms darbo grupėms ir sunkoka sukurti estetišką darbo vietos vaizdą. Naudojama magistralinė lokaliojo tinklo topologija.
 * 10Base-2 ir 10Base-5 standartai turi vieną esminį trūkumą - negalima gauti informacijos apie monokanalo būvį. Nutraukus segmentą, be kabelio testerio sudėtinga nustatyti trūkio tašką (jei nesimato). Ethernet 10Base-2 yra pigesnis už 10Base-5 ir jį lengviau naudoti, tačiau tinka naudoti mažesniais atstumais.

Žodis angliškai:

10Base-2 Standard

Žodis lietuviškai:

10Base-2 Standartas

Apibrėžimas:

Pavadinimas iššifruojamas :

  • 10 – perdavimo sparta Mbit/s;

  • Base – nemoduliuotas signalas;

  • 2 – du kartus didesnis kabelio segmento ilgis už vytą porą (teorinis maksimalus ilgis 185 m).

Apibūdinimas:

  • Sistema orientuota į darbą plonu koaksialiniu kabeliu. Mažiausias vieno segmento ilgis Lmin = 50 cm, didžiausias – Lmax = 185 m. Minimalus atstumas tarp darbo stočių – 1 m. Maksimalus procesorių skaičius segmente – 30. Iš 5-4-3 taisyklės gauname, kad tinklo kabelio bendras ilgis bus 925 metrai (5 * 185 = 925).

  • Naudojamas RG–58 koaksialinis kabelis, kurio impedansas 50 Ω. Lyginant su RG–8, jis yra plonesnis (nes vidinis laido skersmuo 0,9 mm) ir lankstesnis. Kabelis prie darbo stoties jungiamas per BNC T arba I tipo jungtį, kuri taip pat leidžia sujungti segmentus. Laisvuose segmentų galuose būtinos 50 Ω aklės.


Plonojo Ethernet jungčių komponentai:

  1. BNC-T jungtys (angl. T–connector),

BNCT.png

  1. BNC vamzdeliai (angl. Barrel Connector),

BNCvamzdeliai.png

  1. Atitinkamos varžos BNC aklės (angl. Terminator),

BNCakles.png

  1. Transiveriai.


  • Plonajame Ethernet transiverio kabelis tarp BNC T–jungties ir tinklo adapterio plokštės nereikalingas: T–jungtis jungiama tiesiai prie adapterio. Iš viso, 10Base2 standarto tinklas yra lengvai montuojamas ir konfigūruojamas, tačiau netinka didelėms darbo grupėms ir sunkoka sukurti estetišką darbo vietos vaizdą. Naudojama magistralinė lokaliojo tinklo topologija.
  • 10Base-2 ir 10Base-5 standartai turi vieną esminį trūkumą - negalima gauti informacijos apie monokanalo būvį. Nutraukus segmentą, be kabelio testerio sudėtinga nustatyti trūkio tašką (jei nesimato). Ethernet 10Base-2 yra pigesnis už 10Base-5 ir jį lengviau naudoti, tačiau tinka naudoti mažesniais atstumais.