Locked History Actions

Anti-virus systems

Anti-virus system

Apibrėžimas:

Antivirusinė sistema – tai programa, kuri stebi kompiuteryje vykstančius procesus bei atliekamas operacijas su failais su tikslu atrasti ir užblokuoti virusų ir kitų kenkėjiškų komponentų veiksmus. Iš esmės antivirusinė programa – prevencinė priemonė, kuri yra skydas tarp Jūsų kompiuterio aplinkos ir išorinės interneto erdvės ar išorinių laikmenų (CD/DVD diskai, kietieji diskai, Flash tipo laikmenos, atminties kortelės) ir kartu filtras nuo kenkėjiškų procesų. Virusui užtenka pralaužti tą skydą arba rasti jame silpną vietą ir tuomet jis tampa padėties šeimininku: antivirusinė gali kovoti , „spardytis‘, bet greičiausiai ji nebepajiegs duoti atkirtį virusui, kuris jau įsiskverbė į sistemą. Pagal veikimo būdą ir atliekamas funkcijas į antivirusinės sistemos sudėtį įeinančios programos gali būti skirstomos į tokias pagrindines grupes.

· Programos - detektoriai (skeneriai)(angl. Detectors).

· Programos – revizoriai (angl. Auditing)

· Programos – filtrai (angl. filters).

Antivirusinės programinės įrangos

Nemokamos:

– AVIRA – paprasta ir greitai diegiama antivirusinė programa. Kompanija skelbia, jog turi daugiau kaip 150 tūkst. virusų „pirštų antspaudų“ ir sugeba juos pašalinti. Veikia greitai ir patikimai. Vienintelis trūkumas – dažnas raginimas įsidiegti mokamą versiją. Bet tai maža kaina lyginant su komercinėmis programomis.

– AVAST! – programa, turinti ilgą istoriją. Prasidėjo kartu su Windows95. Ši programa turi labai stiprų mechanizmą, užkertantį kelią virusams, kurie gali pabandyti net pakeisti pačią avast! elgseną. Pernai tai buvo 10-ta populiariausia programa pagal parsiuntimų skaičių.

– PANDA CLOUD ANTIVIRUS – kaip galite suprasti iš pavadinimo, ši programa failų skenavimui naudoja „Debesų galią“, t.y. visus didžiuosius skaičiavimus atlieka neapkraudama vartotojo kompiuterio. Žinoma, dėl to gali kilti privatumo klausimas, bet dėl to siūloma pernelyg nesibaiminti. Ši programa aptinka įvairaus plauko virusus, bet tam reikia interneto ryšio.

– MICROSOFT SECURITY ESSEN – gana nauja antivirusinė programa, Microsoft (MS) pradėta siūlyti tik 2009 m., bet niekuo nenusileidžianti rinkos senbuviams. Kurta pačių MS, todėl itin gerai apsaugo Windows OS. Ši programa veikia greitai. Greitas virusų skenavimas užtrunka apie 7min., nuodugnus – 45min., jei savo kompiuteryje turite naujutėliausius Windows 7. Ši programa nenaudoja daugybės kompiuterio resursų ir nestabdo darbo. Licencija skelbia, jog šią programa galima instaliuoti tiek į namų, tiek į ofiso kompiuterius.

Mokamos:

– ESET NOD32 – ši antivirusinė programa Rumunijos programuotojų darbas. Puikiai tinka namų vartotojams, taip pat ir didesnėms kompanijoms. Greitai skenuoja diską bei naudoja mažai kompiuterio resursų. Tai, ko gero, vienintelė antivirusinė programa, kurios licenziją galima nusipirkti Lietuvoje loterijos terminaluose.

– KASPERSKY ANTI-VIRUS – šis antivirusas laikomas vienu geriausių rinkoje šiuo metu. Tai solidus produktas, su daugybe galimybių ir priedų, skirtų didelių įmonių kompiuterių ūkio priežiūrai. Taip pat tinka ir namų vartotojams. Beje Kaspersky siūlo ir kitų panašių sprendimų – Internet Security. Tai suteikia apsaugą nuo brukalų, vaikų kontrolės galimybių ir taip toliau, bet kainuoja.

– NORTONT ANTIVIRUS – tai vienas seniausių antivirusų, tiksliau, seniausias vienos pirmųjų kompanijų, pradėjusių kurti tokio tipo programinę įrangą. Ši apsaugos priemonė per daugelį metų buvo apaugusi „kerpėmis“, veikė lėtai, nelabai patikimai ir net kartais įtartinai. Bet kompanija sako ir testai rodo, kad programa atgimė ir šiuo metu jos procesas „sveria“ tik 24Mb. Ji turi visas standartines galimybes ir atrodo išties vertas dėmesio produktas.