Capacity

Žodis angliškai

Requests for Comments

Santrumpa

CALEA

Žodis Lietuviškai


Apibrėžimas

RFC ( Requests for Comments) yra IETF organizacijos dokumentas, kuriame pateikiamos techninės ir organizacinės pastabos apie internetą. Jos pradėtos kurti 1969 m. ir buvo skirtos tuometiniam tinklui Arpanet. RFC kalbama apie įvairius tinklų aspektus – protokolus, procedūras, programas, koncepcijas. Rečiau RFC pateikiamos susirinkimų pastabos, nuomonės ar netgi humoras. Visi IETF standartai yra atviri ir kiekvienam prieinami IETF RFC serveryje. Kai kurie RFC yra standartų projektai arba patvirtinti standartai. Kiti RFC yra informaciniai, eksperimentiniai arba geriausios praktikos aprašai. Skirtingose bendruomenėse neformaliai pripažintos taisyklės skiriasi. Tinklo etiketo pagrindinės taisyklės surinktos 1995 metų spalio mėn. aukščiausios pasaulinio tinklų tinklo institucijos – „Internet Engineering Task Force“ (www.ietf.org) organizacijos išleistame RFC (Requests for Comments) dokumente Nr. 1855. Skirtingai nuo kai kurių kitų RFC dokumentų, pastarasis nepretenduoja į standarto vaidmenį ir yra tik rekomendacija (guidelines). Taisyklės gali skirtis priklausomai nuo to, ar laiškas adresuotas vienam, ar daugeliui gavėjų. Paprastai formalios taisyklės svarbesnės jei laišką gauna daugelis.


Paaiškinimai

Labiausiai paplitusios taisyklės: • Galvokite prieš siųsdamas žinutę, o ne po to. Nesiųskite daugeliui žmonių informacijos, kuri reikšminga tik siauram draugų ratui. • Jei žinutė yra atsakymas, pradžioje įterpkite grupėje sutartu būdu pažymėtą citatą iš klausiančio laiško. Venkite laiškų, kurių negalima suprasti be konteksto. • Jei žinutė buvo pasiųsta iškart kelioms elektroninio pašto konferencijoms, patikrinkite, ar visoms joms jūsų atsakymas reikšmingas ir įdomus. • Perskaitykite savo laišką prieš siųsdamas. Ištaisykite gramatines klaidas, eilutės ilgį apribokite 70 ženklų, nepernaudokite ASCII grafikos. • Naudokite grupėje priimtinas, visų naudojamas koduotes. • HTML žinutės laikomos neetiškomis (jau vien dėl didesnės apimties) ir kai kada net blokuojamos. • Vengti segti specifiniais formatais (MS Word, OpenOffice ir pan.) užkoduotą tekstą, kurio kai kuriems gavėjams gali apskritai nepavykti perskaityti. • Žinokite, kokio dydžio laišką siunčiate. Prisegant dokumentus ir ypač nuotraukas galima lengvai viršyti protingas apimties ribas. • Jei yra prieinamas pašto konferencijos archyvas, prieš užduodami klausimą, paieškokite atsakymo ten. • Jei sumanėte atsakyti į įžeidžiančio turinio žinutę, siųskite atsakymą tiesiai jos autoriui – nesiųskite į bendrą konferenciją. • Net ir vienam konkrečiam adresatui siunčiamos žinutės nėra saugios, jei specialiai nešifruotos. Žinutės turinį turi būti galima nebūgštaujant atskleisti kiekvienam.


Naudota literatūra

lt.wikipedia.org/wiki/RFC perkunas.vtu.lt/kompiuteriai/rfc1855lt.html www.rfc-editor.orgwww.rfc-editor.org/rfc.htmlen. wikipedia.org/wiki/Request_for_Comments perkunas.vtu.lt/kompiuteriai/rfc1855lt.htm


paskutinį kartą redaguota 2010-02-15 19:19:26 redaktoriaus Egidijus1 Simonaitis1