Locked History Actions

Cisco Discovery Protocol

Žodis angliškai

Cisco Discovery Protocol

Santrumpa

CDP

Žodis lietuviškai

Cisco aptikimo protokolas


Paaiškinimas

Cisco Discovery Protocol yra komercinis Kanalo lygmens protokolas sukurtas Cisco Systems. Jis naudojamasdalintis informacija apie tiesiogiai pajungtą Cisco aparatūrą, pvz. apie operacinę sistemos versija ir IP adresą. CDP taip pat gali būti taikomas On-Demand Routing (ODP), kuris įtraukia CDP maršruto informaciją pranešime. Tokoiubūdu dinaminiai maršruto protokolai nenaudoja viešojo tinklo.

Cisco įrenginiai siunčia CDP pranešimus visiems prijungtiems įrenginiams adresu 01-00-0c-cc-cc-cc. Šie grupiniai paketai gali būti gauti iš Cisco vartotojų ir kitų tinkle įrenginių, kurie palaiko CDP. Cisco VTP taip pat palaiko grupinį adresavimą. Pagal nutilėjimą CDP pranešimai siunčiami kas 60 sekundžių palaikančią Subnetwork Access Protocol(SANP) antraštę, įskaitant Ethernet, Frame Relay ir ATM. Kiekvienas įrenginys, kuris palaiko CDP, saugo informaciją lentelėje gautų iš kitų. Ją galima peržiūrėti naudojant cdp neighbors komandą. Šita lentelė dar prieinama perSNMP. Lentelė kiekviena karta atnaujinama, kai užklausa yra išsiųsta arba baigus laikui duotam įrašui apie įrenginį atmetus.

Informacija saugoma CDP pranešime varijuojasi priklausant nuo įenginio tipo ir įdiegtos operacinės sistemos. Ši informacija gali įtraukti operacinės sistemos versiją, hosto vardą, IP adresą kiekvienam konfigūruotam portui, kur CDP siuntinys buvo išsiųstas, įrenginio modelis ir tipas, dublekso nustatymus, VTP, tinklui priklausančius VLAN,energijos palaikimą ir kitą išskirtiną informaciją apie įrenginį. Informacija saugoma pranešimuose gali būti išplėsta dėka type-length-value (TLV) kadro formato.


Protokolo komandos

CDPv2 rodymo komandos gali pateikti detalius duomenys apie galinius VLAN sekimo protokole (VTP) pagrindinius domainus ir dublekso modelius su gretimais prietaisais, sujungtus CDP-related, ir VLAN IDs sujungimo portų. Apatinėje lentelėje pateiktos CDP komandų lentelė:

  • = CDP valdymo komandos =

Komanda

Aprašymas

clear cdp counters

Anuliuoja trafiko skaitiklį.

clear cdp table

Šalina kaimininių prietaisų duomenų lentelę

show cdp

Pateikia duomenys apie CDP siuntimo laiką, gyvavimo laiką sekundėmis duotam protui ir protokolo versiją.

show cdp entry įrašo pavadinimas [protocol|version]

Pateikia duomenys apie duotą kaimininį prietaisą. Duomenys galibūti apribojami protokolų ir versija.

show cdp interface[tipas numeris]

Parodo duomenys apie interfeisą, kur yra aktyvuotas CDP.

show cdp neighbors[tipas numeris] [detail]

Pateikia įtaiso tipą, kuris atsiliepė, jo vardą, numerį ir lokalaus tinklo tipą (portą), siekundes kiek siuntinys yra aktivus duotam portui, įrenginio tipą, produkto numerį ir porto ID. detail raktažodis pateikia informaciją gimtajame VLAN ID, dublekso nustatymus irVTP domenų vardus susijusius su kaimininiais prietaisais.

show cdp traffic

Rodo CDP skaityklis su išsustų paketų ir kiek atsiliepta skaičiumi ir klaidų kontrolinę sumą.

show debugging

Pateikia informaciją apie derinimo tipus, kurios yra aktyvuotos tavo rauteriui. Pamatyti taip pat Cisco IOS Debug Comand Reference daugiau informacijos apie CDP debug komandas.


Type-Length-Value laukai

TLV laukai yra blokai informacijos aktyvuotos CDP pranešime. Informacija pranešime varijuojasi ir TVL langui formatas leidžia plėstis pranešimui kai to reikia.

Type-Length-Value aprašymas CDPv2

TLV

Aprašymas

Adresas TVL

Saugo siuntėjo ir gavėjo adresus

Aplikacija TLV

Pateikia mechanizmą aplikacijos specifikacijai siunti TLV per CDP.

Galimybės TLV

Identifikuoja įrenginio tipą, kas identifikuoja jo funkcinius gebėjimus. Pvz.: routeris.

Įrenginio-ID

Įdentifikuoja įrenginio vardą formoje. Sring formatas.

Pilnas/Visiškas dupleksas TLV

Identifikuoja dublekso konfigūraciją CDP transliacijos sąsaja. Tinklo operatoriai diagnozuoti sujungimo problemoms tarp tinklo sąsajų.

IP tinklo prefikas TLV

Laiko tinklo prefiksų sąrašą, kuriais siųstuvas gali nukreipti IP adresu. Įtraukia prefikso protokolo interfeisą ir porto numerį.

Lokacija TLV

Įtaisų lokacijos informacija remiantis komutatoriais, maršrutizatoriais arba prieigos įrenginais naudojant CDPmechanizmais. Lokacija TLV gali būti išsiųsta galimų sekančių informacijos tipai: Civic location information – teikia pilietinį adreso informaciją ir pašto informaciją. Buvimo vietos nustatoma informacija gatvė, kelias... ELIN location information – Teikia vietos informaciją iš kviečiančio abonento. Lokacija nustatoma iš skubaus identifikavimo numerio (ang. ELIN). Tai telefono numeris, kurį nukreipia ekstrinis iškvietimo skambutisvisuomeninio sektoriaus vietoje (PSAP) ir kuris gali būti naudojamas perskambinti skubaus pagalbos iškvietusiam. Reikia nustatyti TLV įrenginio lokaciją, prieš tai kai CDP gali pateikti informacija prieš esantiems įtaisams. Gauti daugiau informacijos nustatant TLV buvimo vietą naudojamas Link Layer Discovery protokolas daugelių pardavėjų tinkluose.

Vieta-serveris TLV

Teikia mechanizmą lokalumo serveriams siusti reikiama informaciją gretimies įtaisams.

Gimtoji VLAN TLV

Kiekvienam interfeisui tranzakcijos metu nusako manomą VLAN nepažimėtams paketams. Šis laukas yra įgyvendinamas tik sąsajoms, kurios palaiko IEEE 802.1Q protokolą.

Platforma TLV

Identifikuoja aparatinės įrangos platforma, taip pat įrenginį, pavyzdžiui, Cisco 4500.

Poto-ID TLV

Identifikuoja prievadą, kuriais CDP paketas yra siunčiamas.

Versija TLV

Pateikiama informacija apie programinės įrangos išleidimo duomenys, kuri veikia ant prietaiso.

VTP valdymo domeno TLV

Pateikia VTP sistemos domeno vardo valdymo nustatymus. Taikoma tinklo operatorių patikrinti VTP domeno konfigūraciją gretimiems tinklo mazgams.


Cisco Discovery Protocol Version-2

CDP Version-2 yra pats naujausias protokolo leidinys ir įtraukia geresnes prietaisų sekimo priemones. Viena iš fukcijų yra pranešimo mechanizmas, kuris leidžia greičiau atsekti klaidas, kuris leidžia sumažinti prastovų skaičių. Klaidų pranešimai gali būti siunčiami į konsolę arba į pagrindinį serverį. Taipat VLAN IDs (IEEE 802.1Q) sujungiant portus ir tarp nesutampančių dubleksinio režimo metu būsenoms tarp susijungiančių įtaisų.

CDPv2 rodymo komandos gali pateikti detalius duomenys apie galinius VLAN sekimo protokole (VTP) pagrindiniusdominus ir dublekso modelius su gretimais prietaisais, sujungtus CDP-related, ir VLAN IDs sujungimo portų.


Literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/Cisco_Discovery_Protocol

https://supportforums.cisco.com/thread/44533

http://www.cisco.com/en/US/docs/ios/netmgmt/configuration/guide/nm_cdp_discover.pdf