Locked History Actions

Committed Information Rate

Committed Information Rate


CIR


Paskirtas duomenų srautas


CIR (angl. Committed Information Rate) – tai virtualaus kanalo duomenų srautas (angl. traffic/bandwidth) kurį teikėjas įsipareigoja teikti užsakovui Frame Relay tipo tinkluose.


CIR (angl. Committed Information Rate) – tai virtualaus kanalo duomenų srautas (angl. traffic/bandwidth) kurį teikėjas įsipareigoja teikti užsakovui Frame Relay tipo tinkluose. Bet kuriuo paros metu srautas neturi nukristi žemiau nurodytos ribos, kuri numatytaa sutartyje. Isivaizduokime, kad 2 įmonės sujungtos tarpusavyje. Tuomet vienai įmonei yra užtikrintas 64Kbps srauto kanalas. Tačiau Frame Relay tipo tinklai gali dalintis srauto kanalais tarpusavyje. Todėl užsakovo srautas gali padidėti, ir tapti didesniu negu yra nurodytas sutartyje – tai vadinama CBIR (angl. Commutted Burst Information Rate). Todėl virtualus kanalas su 64 Kbps CIR gali turėti 128 Kbps CBIR. Tas faktas, kad įmonė gali išnaudoti daugiau srauto negu buvo užsisakiusi, pritraukia vis daugiau naujų įmonių naudotis Frame Relay. Bet tuo pačiu iškyla klausimas, kaip apsaugoti srautą nuo pilno išnaudojimo?

Įsivaizduokime, įmonė sumokėjo už 64Kbps CIR srautą. Visa siunčiama informacija, kuri yra 64Kbps riboje, yra siunčiama normaliai. Tačiau, kai CIR bus pasiektas, kiekvienas kadras, kurį reikės pasiųsti, turės specialų bitą (daugiau žinoma kaip DE (Discard Eligible) bitas). DE bitas žymi kadrą kurį galima atmesti.

http://www.tinklusaugumas.lt/cgi-bin/moin.py/Committed Information Rate?action=AttachFile&do=get&target=cir.png

Srautas dažniausiai yra išreiškiamas kilobitais per sekundę (kbit/s). Kiekvienam virtualiam kanalui yra skirti parametrai B(c) (bits commited arba Committed Burst Size), B(e) (Bits Excess) ir T(c) (Committed Rate Measurement Interval). B(c) – bitų kiekis, kuris yra garantuotas perdavinėjimui per laiką T(c), net jeigu buvo įvykdytas tinklo perkrovimas. B(e) – maksimalus bitų skaičius, kuris gali būti perduotas per laiką T(c), net jeigu tinklas buvo nepilnai užkrautas. CIR=B(c)/T(c)


  1. http://ru.wikipedia.org/wiki/CIR

  2. http://www.2000trainers.com/cisco-ccna-11/ccna-frame-relay-cir/

  3. http://awanetwork.blogspot.com/2007/09/qos-car-cir-mir-eir-pir-cdr.html