Locked History Actions

Core network

Žodis angliškai

Core network

Santrumpa

Žodis Lietuviškai

Pagrindinis tinklas


Apibrėžimas

Pagrindinis tinklas yra centrinė telekomunikacinio tinklo dalis, kuri priskiriama pagrindiniam lygmeniui.


Paaiškinimai

Hierarchijos viršuje esantis lygmuo (1. pav.) yra atsakingas už duomenų perdavimą bei didžiulį srautą, greitį ir patikimumą (7x24x365), už užtikrintą duomenų paketų pristatymą transporto tinklo mazgams. Tuo tarpu už paketų manipuliavimą nėra atsakingas šis lygmuo. Kitaip tariant pagrindinis tinklas - suteikti vartotojams įvairių paslaugų prieigos tinkle (angl. access network), pasinaudojant transporto tinklą (angl. transport network). Viena iš paslaugų pavyzdžių - skambučiu maršrutizavimas viešajame komutuojamame telefono tinkle.

  • pav3rg.JPG

    • 1. pav. Trijų lygmenų tinklo modelis

Paprastai tai yra susiję su didelės talpos ryšio įranga (2. pav.): aukštos klasės komutatoriai, maršrutizatoriai ir didelės spartos kabeliai, pavyzdžiui šviesolaidžio kabeliai. Pagrindinis dar kitaip magistralinis tinklas (angl. backbone network) suteikia galimybę keistis informacija tarp skirtingų potinklių.

  • pav1rg.JPG

    • 2. pav. Pagrindinio tinklo įranga

Pagrindinis tinklas paprastai yra narvelio topologijos (3. pav.), kai tinklo įtaisai yra sujungti kiekvienas su kiekvienu. Dauguma pagrindinių paslaugų tiekėjų turi savo pagrindinius tinklus, kurie yra tarpusavyje susiję. Kitos didelės įmonės taip pat turi savo pagrindinį tinklą, kuris paprastai yra prijungtas prie visuotinių tinklų.

  • pav2rg.JPG

    • 3. pav. Narvelio topologija

Projektuojant pagrindinį tinklą svarbu yra pasirinkti duomenų ryšio technologijas, tokias kaip SONET, DWDM, ATM, IP ar kitas technologijas, kurios suteikia greičio bei patikimumo. Tai pat pastaruoju metu – populiari aukščiausios spartos perdavimo technologija – 10 Gigabit Ethernet. Pagrindinio tinklo plėtojimo metu reikėtų vengti sudėtingos tiekiamų paslaugų politikos bei nesuteikti tiesioginio ryšio vartotojams, tiesiog reikėtų tai daryti pasinaudojus paskirstymo lygmeniu (angl. distribution layer).


Naudota literatūra

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Hierarchical_internetworking_model

2. http://www.cisco.com/en/US/docs/solutions/Enterprise/Campus/campover.html

3. http://en.wikipedia.org/wiki/Cisco's_3_Layered_Model

4. http://www.tech-faq.com/cisco-three-layer-hierarchical-model-vs-osi-model.html

5. http://flylib.com/books/en/1.594.1.51/1/

6. http://www.semsim.com/ccna/ccna-study-guide.asp?ain=57&page=1

7. http://en.wikipedia.org/wiki/Core_network