Locked History Actions

Skirtumas „Direct Sequence Spread Spectrum“

Pakeitimai tarp versijų 2 ir 3
Versija 2 nuo 2009-10-01 11:22:18
Dydis: 1886
Redaktorius: Tomas Naujokas
Komentaras:
Versija 3 nuo 2009-10-01 18:25:11
Dydis: 1941
Redaktorius: Tomas Naujokas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 6: Eilutė 6:
Eilutė 19: Eilutė 18:
`{{attachment:1pav.jpg}}`
Eilutė 21: Eilutė 22:
Be to, pats signalas tampa panašus į mažos galios baltą triukšmą. Toks signalo spektro išskleidimas turi šiuos privalumus:
Dėl mažo spektrinio signalo energijos tankio ir panašumo į baltą triukšmą jis netrukdo kitiems tame pačiame dažnyje veikiantiems įrenginiams;
Priėmus signalą ir jį dekodavus pašaliniai trukdžiai nuslopinami 11 kartų, tai lemia didelį įrenginio atsparumą trukdžiams.
`{{attachment:2pav.jpg}}`

Be to, pats signalas tampa panašus į mažos galios baltą triukšmą. Toks signalo spektro išskleidimas turi šiuos privalumus: Dėl mažo spektrinio signalo energijos tankio ir panašumo į baltą triukšmą jis netrukdo kitiems tame pačiame dažnyje veikiantiems įrenginiams; Priėmus signalą ir jį dekodavus pašaliniai trukdžiai nuslopinami 11 kartų, tai lemia didelį įrenginio atsparumą trukdžiams.
Eilutė 27: Eilutė 28:
http://en.wikipedia.org/wiki/Direct-sequence_spread_spectrum
Eilutė 28: Eilutė 30:
http://en.wikipedia.org/wiki/Direct-sequence_spread_spectrum
Eilutė 30: Eilutė 31:
CategoryŽodis  CategoryŽodis

Žodis angliškai

Direct Sequence Spread Spectrum

Santrumpa

DSSS

Žodis Lietuviškai

Tiesioginės sekos spektro plitimo metodas


Apibrėžimas

DSSS – tai metodas, kurį naudojant visas dažnių diapazonas dalomas į 5 persidengiančius padiapazonius, kur kiekvienu iš jų perduodami duomenys. Kiekvienas duomenų bitas koduojamas komplementarinių kodų seka. Maksimalus pralaidumas gaunamas iki 11 MBit/s.


Paaiškinimai

DSSS technologija buvo sukurta Antrojo Pasaulinio karo metu siekiant nuslėpti siunčiamą informaciją nuo priešų. Pagal šią technologiją, kiekvienas duomenų bitas suskaidomas į daug trumpesnius impulsus – vadinamuosius lustus. Skaidymas vyksta atliekant XOR loginę operaciją tarp duomenų ir tam tikros lustų sekos. Pagal IEEE 802.11b standartą yra naudojama Barkerio 11 lustų seka (11100010010), kuri pasižymi didžiausiu panašumu į triukšmą. Barkerio sekos naudojamos siunčiant duomenis 1 Mbito/s arba 2 Mbitų/s sparta, naudojant didesnę spartą generuojamos 8 lustų CCK sekos. Matematinė šio metodo analizė yra labai sudėtinga.

{{attachment:1pav.jpg}}

Kadangi stačiakampio signalo spektro plotis atvirkščiai proporcingas vieno impulso trukmei, atlikus tokį suskaidymą signalo spektras išsiplečia ir sumažėja jo spektrinis energijos tankis.

{{attachment:2pav.jpg}}

Be to, pats signalas tampa panašus į mažos galios baltą triukšmą. Toks signalo spektro išskleidimas turi šiuos privalumus: Dėl mažo spektrinio signalo energijos tankio ir panašumo į baltą triukšmą jis netrukdo kitiems tame pačiame dažnyje veikiantiems įrenginiams; Priėmus signalą ir jį dekodavus pašaliniai trukdžiai nuslopinami 11 kartų, tai lemia didelį įrenginio atsparumą trukdžiams.


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/Direct-sequence_spread_spectrum