Locked History Actions

Enumeration

Žodis angliškai

Extended Simple Mail Transfer Protocol

Santrumpa

ESMTP

Žodis Lietuviškai

Praplėstas paprastas pašto perdavimo protokolas


Apibrėžimas

Tai praplėsta SMTP versija. Apibrėžta 1995, iki to laiko dokumentavo susikaupusius protokolo patobulinimus ir standartizavo SMTP protokolo išplėtimo galimybes.


Paaiškinimai

Nors SMTP protokolas yra gerai apibrėžtas (RFC 821), taciau kartais gali kilti problemu. Viena iš ju susijusi su pranešimu ilgiu. Kai kurios senesnės realizacijos nepalaiko ilgesniu už 64 KB pranešimų. Kita problema, susijusi su timeout’ais, kai jie nevienodi kliente ir serveryje. Kuri nors pusė gali nelauktai atlaisvinti sujungimą. Retai pasitaikančiose situacijose gali kilti nesibaigiančios pašto audros. Taip gali atsitikti, kai abi pusės palaiko skirtingus adresu sarašus, tačiau su nuorodomis i kiekvieną iš jų. Bent vieno pranešimo persiuntimas sukelia nesibaigianti el. Pašto srautą.

  • Šios problemos sprendžiamos, naudojant išplėstaji SMTP (ESMTP), apibrėžta RFC. RFC standartas numato SMTP plėtimo galimybę, norint jį suderinti su MIME. Pavyzdžiui, komandos helo variantas EHLO, leidžiantis gauti SMTP palaikomų plėtinių sąrašą. Toks SMTP vadinamas ESMTP (Extended SMTP).

Pašto programa su MIME turi du ESMTP servisus:

• 8BITMIME , aprašytą RFC 1652, kuris nustato, ar gavėjo sistema gali priimti nekoduotus MIME duomenis, t.y ar antraštėje Content–Transfer–Encoding yra 8 bitų potipis.Jeigu ne – MIME duomenys prieš siunčiant turi būtu koduojami.

• SIZE , aprašytą RFC 1653. SIZE servisas leidžia siuntėjo sistemai išsiaiškinti, kokio dydžio pranešimą gali priimti tolimoji sistema.


Naudota literatūra

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_SMTP


CategoryŽodis