Locked History Actions

Fiber To The Home

Žodis angliškai

Fiber To The Home

Santrumpa

FTTH

Žodis Lietuviškai

Skaidula iki namų


Apibrėžimas

FTTH – tai plačiajuostė telekomunikacinė šviesolaidžio sistema, tiesiama iki konkretaus vartotojo namo


Paaiškinimai

Kiekvieno kliento namus pasiekia šviesolaidžiai, kuriais perduodama informacija nepatiria trukdžių, o šviesa galima koduoti kur kas daugiau informacijos nei elektros signalu. Namuose įdiegtas optinės įrangos terminalas leidžia teikti ne tik įprastas interneto paslaugas, bet ir vadinamąjį „Triple play“ – telekomunikacijos paslaugų kompleksą, susidedantį iš sparčiojo interneto prieigos, telefonijos bei televizijos paslaugos.

FTTH (ang. Fiber To The Home) – tai optinio tinklo diegimo struktūra, kai optika vedama nuo serverinių, iki galinės kliento įrangos. Diegiant šviesolaidžio FTTH tinklą vartotojui, jo namuose yra montuojama optinio kabelio užbaigimo dežutė FOTB (ang. Fiber Optical Termination Box), o iki jos atvedamas šviesolaidinis kabelis. FOTB dėžitėje įdiegiamas optinio-elektrinio signalo keitiklis, prie kurio galima jungti vartotojo kompiuterį, ar maršrutizatorių.

FTTH yra laikomas labai patikimu, ir vienu brangiausiu būdu teikti optinį internetą vartotojams. Patikimumą lyginant su kitomis technologijomis lemia tai, kad visa linija nuo interneto tiekėjo, iki kliento yra optinė, ir paprastas kabelis naudojamas tik kliento namuose, nuo signalo keitiklio dėžutės.


Naudota literatūra

http://www.elektronika.lt/catalogs/companies/476/


CategoryŽodis