Locked History Actions

Frequency Hopping Spread Spectrum

Žodis angliškai

Frequency Hopping Spread Spectrum

Santrumpa

FHSS

Žodis Lietuviškai

Dažnius keičiantis išplėstojo spektro metodas


Apibrėžimas

FHSS – yra metodas naudojamas radijo signalų perdavimui daugiadažniuose kanaluose. Duomenų kaita vyksta seka žinoma siuntėjui ir gavėjui.


Paaiškinimai

Šis metodas buvo pradėtas naudoti karinėje pramonėje. Išplėsto spektro signalai yra labai atsparūs neapgalvotam prisijungimui. Kariniai radijo siųstuvai ir imtuvai naudoja kryptografines technologijas siekiant sugeneruoti užkoduotą koduotės seką.

Dažnio kitimo metodo pranašumai prieš fiksuotų dažnių perdavimą: 1. Kintančio dažnio yra labai atsparūs trikdžiams. Trukdžiai yra prarandami fone. 2. Į plintančio dažnio juostą pašaliniam signalui įsiterpti yra labai sudėtinga. FHSS signalas atrodo kaip triukšmas todėl signalo dekodavimas įmanomas tik žinant kodavimo seką. 3. FHSS duomenų perdavimo metu gali dalintis su įvairių tipų aparatūra, skleidžiančia minimalius triukšmus.

FHSS metodo seka: 1. Siuntėjas siunčia užklausą gavėjui iš anksto nustatytu dažniu arba kanalu. 2. Gavėjas atsiunčia sekos numerį. 3. Siuntėjas pradeda naudoti skaičių seką gauta iš gavėjo. Pradedamas duomenų kodavimas pagal iš anksto žinoma algoritmą. Kodavimas vyksta pasitelkiant į pagalbą kintamasis žinomas ir siuntėjui ir gavėjui. 4. Išsiunčiamas sinchronizacinis signalas iš siuntėjo. 5. Pradedama duomenų kaita.


Naudota literatūra

http://en.wikipedia.org/wiki/Frequency_hopping


CategoryŽodis