Locked History Actions

GPRS

Žodis angliškai:

General Packet Radio Service

Santrumpa:

GPRS

Žodis lietuviškai:

Bendras paketinis radijo ryšys

Apibrėžimas:

GPRS– mobiliojo ryšio technologija, skirta duomenų perdavimui GSM ir D-AMPS tinkluose. Ši technologija naudoja tuos pačius resursus kaip ir balso telefonija, tačiau naudojamas visiškai kitas signalo perdavimo būdas. GPRS palaiko IP ir PPP protokolus, kurių pagalba mobilaus telefono naudotojai gali dirbti internete ar perduoti el. pašto pranešimus.

Veikimas:

Europoje naudojamoji GSM sistema naudoja įvairių dažnių kanalus, padalintus į aštuonis laiko tarpsnius. Kiekvienas tarpsnis yra priskiriamas skirtingam telefonui ir jam perduoda 9,6 kb/s spartos duomenų srautą. Klientams tenka mokėti už tą laiką, kurį jie yra prisijungę prie to tarpsnio.

  • GPRS leis vartotojui naudotis daugiau nei vienu tarpsniu. Bet, nors teoriškai jūs galite priimti GPRS signalus pasitelkę keturis ar penkis tarpsnius, jūsų aparatas perkais ir gali sudegti jo grandynai. Be to tuomet, kai telefonas naudos daugiau nei du tarpsnius, jo spinduliuojamos mikrobangos viršys Europoje galiojančias radiacijos normas. Pirmuosiuose GPRS telefonuose perdavimui bus naudojamas tik vienas, o priėmimui - du laiko tarpsniai. Kituose modeliuose bus pereinama prie keturių priėmimui skirtų tarpsnių, bet perdavimui vis tiek nebus galima naudoti daugiau vieno. Šitaip pavyks išvengti per didelio kaitimo ir akumuliatoriaus nusėdimo, bet, pavyzdžiui, apie videotelefoniją teks užmiršti. Motorolos tinklapyje iki šiol žadamas 171,2 kb/s spartos ryšys, leidžiantis perduoti judančius vaizdus. Panašius nerealius pažadus žarsto ir daugelis šią paslaugą nutarusių įdiegti operatorių. Bet, pasak Lischetzkio: "Realistinė didžiausia GPRS sparta ryšiui į aparatą bus 64 kb/s, o iš jo - 30 kb/s." Žmonės, kurie tikėjosi, jog GPRS leis naudotis visomis multimedia galimybėmis, bus nuvilti. Netgi prastos kokybės MP3 failų priėmimui teks užimti du laiko tarpsnius. O tokios spartos kanalą turintys videotelefonai susidoros tik su pora kadrų per sekundę.

Literatūra:

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Packet_Radio_Service http://www.kf.vu.lt/~regis/kursinis_sj.html#_Toc518411818


CategoryŽodis