Locked History Actions

Honeytokens

Žodis angliškai

Honeytokens

Žodis Lietuviškai

Medaus ženklai


Apibrėžimas

Medaus ženklai - tai praktiniu požiūriu jokios vertės neturinti, bet išoriškai labai apetitiška informacija - netikri kredito kortelių, socialinio draudimo numeriai, ligos istorijos ir t.t.


Paaiškinimai

Viena naujausių „Honeynet Project“ naudojamų priemonių įsilaužėliams sekti - vadinamieji „medaus ženklai“ (angl. honeytokens): tai praktiniu požiūriu jokios vertės neturinti, bet išoriškai labai apetitiška informacija - netikri kredito kortelių, socialinio draudimo numeriai, ligos istorijos ir t.t. Šie ženklai įterpiami į tikras duomenų bazes tokiu būdu, kad jais neturėtų naudotis teisėti vartotojai. Tačiau kai juos kas nors mėgins parsisiųsti iš interneto, bus paskelbtas pavojus. Įdomu, kad net parsisiuntus juos ir perrašius į kitą kompiuterį „medaus ženklai“ slapčiomis bandys susisiekti su savo serveriu ir pranešti apie savo buvimo vietą.

„Medaus ženklai“ gali būti naudojami ne tik išoriniams, bet ir vidiniams įsilaužėliams sekti: pasitelkus juos galima nustatyti, ar kompanijos darbuotojai nesinaudoja tais duomenimis, kurie neįeina į jų kompetenciją. Apie tai vertėtų žinoti ir pradedantiesiems įsilaužėliams: tai, kad svarbi informacija vadovo kompiuteryje matyti kaip ant delno, dar nereiškia, kad jis - mulkis.


CategoryŽodis