Locked History Actions

Skirtumas „Hypertext Transfer Protocol“

Pakeitimai tarp versijų 3 ir 4
Versija 3 nuo 2009-02-18 10:50:50
Dydis: 1535
Redaktorius: RokasPetrikas
Komentaras:
Versija 4 nuo 2009-02-18 11:07:45
Dydis: 2671
Redaktorius: RokasPetrikas
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 19: Eilutė 19:
 . [[attachment:HTTP.JPG]]  . {{attachment:HTTP.JPG}}
 .
 . '''"Proxy"''' veikia klientų pusėje ir jų užklausas perduoda serveriui. Tai gali būti ir lokalaus tinklo ekranas ("firewall"), kuriam serveris turi "prisistatyti", kad galėtų bendrauti su surinkėju, kuris priima tik tuos atsakymus, kurie praėjo pro filtrą. Kitu atveju, kai valdomos skirtingos kliento ir serverio HTTP versijos, "proxy" atlieka vertėjo paslaugas.
 . '''"Gateway"''' (tiltas) klientui prisistato, lyg jis ir būtų tikrasis serveris. Per jį kiti serveriai, neturintys tiesioginio ryšio su klientu, gali perduoti informaciją. Naudojant kaip ekraną ("firewall"), prisistatyti turi klientas (o ne serveris, kaip "proxy" atveju), kuris po to (jei užklausa patenkinama) prileidžiamas prie serverio. Kitu atveju, tai ryšio palaikymas su serveriu, nedirbančio HTTP protokolu, pvz., FTP ar "Gopher".
 . '''"Tunel"''' paprasčiausiai tėra jungtis tarp dviejų TCP ryšių. HTTP paketai keliauja nepakitę. Jie naudojami, kai tarp kliento ir serverio yra tarpinis serveris, o kita nesvarbu.
 . 3. Trečiasis HTTP operacijų tipas - „cache“, t.y. ankstesnių užklausų ir atsakymų įsiminimas.

Hypertext Transfer Protocol

HTTP

Hyperteksto perdavimo protokolas


Apibrėžimas

Tai yra pagrindinis ir populiariausias visame pasaulyje metodas pasiekti informacija pasauliniame tinkle (World Wide Web), kitaip sakant - tai hyperteksto perdavimo protokolas, Interneto pagrindas. Pagrindinis protokolo tikslas yra pateikti standartizuotą būdą HTML puslapių peržiūrai.


Paaiškinimai

HTTP yra užklausos – atsakymo protokolas, kuris inicijuoja ryšį tarp kliento ir serverio. Naršyklė yra HTTP klientas, kuris naudodamas TCP/IP ryšį (dažniausiai HTTP protokolui naudojamas 80 prievadas „Portas“), siunčia užklausą pvz.: „GET / HTTP/1.1 į tam tikrą nutolusį kompiuterį ar serverį. HTTP serveris gavęs užklausą „GET / HTTP/1.1“ atgal atsiunčia atsakymą „200 OK“ kartu su susijusiu pranešimu, kuris dažniausiai būna HTML puslapis.

  • Yra galimi trys HTTP operacijų tipai:

  • 1. Aukščiau aprašytas, tiesioginis ryšys, kuris vyksta betarpiškai tarp kliento ir serverio.
  • 2. Panaudojant papildomus (tarpinius) serverius. Galimi trys atvejai:
  • HTTP.JPG

  • "Proxy" veikia klientų pusėje ir jų užklausas perduoda serveriui. Tai gali būti ir lokalaus tinklo ekranas ("firewall"), kuriam serveris turi "prisistatyti", kad galėtų bendrauti su surinkėju, kuris priima tik tuos atsakymus, kurie praėjo pro filtrą. Kitu atveju, kai valdomos skirtingos kliento ir serverio HTTP versijos, "proxy" atlieka vertėjo paslaugas.

  • "Gateway" (tiltas) klientui prisistato, lyg jis ir būtų tikrasis serveris. Per jį kiti serveriai, neturintys tiesioginio ryšio su klientu, gali perduoti informaciją. Naudojant kaip ekraną ("firewall"), prisistatyti turi klientas (o ne serveris, kaip "proxy" atveju), kuris po to (jei užklausa patenkinama) prileidžiamas prie serverio. Kitu atveju, tai ryšio palaikymas su serveriu, nedirbančio HTTP protokolu, pvz., FTP ar "Gopher".

  • "Tunel" paprasčiausiai tėra jungtis tarp dviejų TCP ryšių. HTTP paketai keliauja nepakitę. Jie naudojami, kai tarp kliento ir serverio yra tarpinis serveris, o kita nesvarbu.

  • 3. Trečiasis HTTP operacijų tipas - „cache“, t.y. ankstesnių užklausų ir atsakymų įsiminimas.


Naudota literatūra