Locked History Actions

ICMP Router Discovery Protocol

Žodis angliškai:

ICMP router discovery protocol

Santrumpa:

IRDP

Žodis lietuviškai:

ICMP maršrutizatoriaus atpažinimo protokolas

Apibrėžimas:

Interneto kontrolės pranešimo protokolas (angl. Internet Control Message Protocol) yra vienas pagrindinių protokolu iš viso interneto protokolų rinkinio. Daugiasia naudojamas tinklo kompiuterių operacinėse sistemose siųsti klaidų žinutes pvz., serveris negalimas, maršrutizatorius ar mazgas neprieinamas.

ICMP maršrutizatoriaus atpažinimo protokolas įjungia mazgą tam, kad nustatytų maršrutizatoriaus IP adresą, kurį galėtų naudoti kaip šliuzo IP adresą. IRDP yra alternatyvus maršrutizatoriaus atpažinimo metodas, naudojantis pora ICMP žinučių, tam kad naudoti grupinio transliavimo adreso nuorodas. IRDP eliminuoja rankinės konfiguracijos reikalingumą ir yra nepriklausomas nuo kitų specifinių maršrutizavimo protokolų. IRDP yra panašus į ES-IS ISO tinklo, bet naudojamas su IP tinklu.

Mazgas turi nustatyti maršrutizatoriaus IP adresą, kad jie galėtų siųsti IP datagramas iš savo potinklio. Dažniausiai tai padaroma nuskaitant sąraša iš vieno ar daugiau maršrutizatorių adresų, esančių konfiguracijos faile starto metu.

ICMP maršrutizatoriaus atpažinimo protokolas naudoja ICMP maršrutizatoriaus reklamines (angl. advertisements) ir prašymo (angl. solicitation) žinutes tam, kad leistų mazgui nustatyti veikiančių maršrutizatorių adresus potinklyje. Kiekvinas maršrutizatorius periodiškai transliuoja grupiniu adresu (angl. multicast) maršrutizatoriaus reklamas iš kiekvinos transliacijos grupiniu adresu sąsajos, skelbdamas maršrutizatoriaus sąsajos IP adresą. Mazgas taip pat prašo šių duomenų tam, kad galėtų atsekti kaimyninius maršrutizatorius.

ICMP maršrutizatoriaus atpažinimo žinutės nesudaro maršrutizavimo protokolo. Jos įjungia mazgus tam, kad nustatyti kaimyninius maršrutizatorius, bet nenustato kuris maršrutizatorius yra tinkamesnis pasiekti reikiamą vietą.

Naudota literatūra:

1. http://www.javvin.com/protocolIRDP.html

2. http://support.microsoft.com/kb/223756