Locked History Actions

Inetd daemon

Žodis angliškai

Inetd daemon

Santrumpa

Inetd

Žodis Lietuviškai

Inetd demonas


Apibrėžimas

Inetd daemon taip pat vadinamas „super-serveriu internet“, nes jis valdo sujungimus prie kelių „demonų“. Daemon inetd valdo kitus daemon‘us. Jis paleidžia daemon klientus, kai jiems atsiranda darbo, o paskui vykdo užduotis ir leidžia jiems „tyliai“ pasibaigti.


Paaiškinimai

Inetd daemon taip pat vadinamas „super-serveriu internet“, nes jis valdo sujungimus prie kelių „demonų“.

Daemon - yra kompiuterinė programa, kuri veikia kaip foninis procesas, kurio interaktyvus vartotojas negali kontroliuoti. Tipiniai daemon vardai pasibaigia raide d, pvz.: inetd, sshd – daemon, kuris aptarnauja įeinančius SSH susijungimus. Kaip pradinis procesas, Unix aplinkoje pagrindinis daemon procesas pasitaiko dažnai, bet ne visada. Įprastai daemon yra sukurtas išsišakojančio proceso. Daemon operacinėse sistemose atlieka kitus veiksmus, tokius kaip proceso atjungimas nuo valdančiojo terminalo. Daemon dažniausiai startuoja sistemos įkrovos metu ir aptarnauja tinklo užklausas, aparatūros veiklą ar kitas programas vygdant tam tikras užduotis. Daemon taip pat gali konfigūruoti aparatūrą (kaip udevd keletoje GNU/LINUX sistemų), vygdyti suplanuotas užduotis (kaip CRON) ir begalę kitų užduočių.

Daemon inetd valdo kitus daemon‘us. Jis paleidžia daemon klientus, kai jiems atsiranda darbo, o paskui vykdo užduotis ir leidžia jiems „tyliai“ pasibaigti.

Daemon inetd veikia tik su tais „demonais“, kurie teikia paslaugas tinkle. Tam kad nustatyti, ar kas nors bando gauti priėjimą prie vieno iš klientų, daemon inetd kontroliuoja tuos retai aktyvuojamus tinklo portus, kurie aptarnaujami neveikiančiais daemon‘ais. Kai sujungimas įvyksta, daemon inetd paleidžia kitą daemon‘ą ir sujungia jo įėjimo/išėjimo kanalus su tinklo portu.

Clipboard01.jpg


Naudota literatūra

1. http://www.intuit.ru/department/security/netsec/14/