Locked History Actions

Java Runtime Environment

Žodis angliškai

Java Runtime Environment

Santrumpa

JRE

Žodis Lietuviškai

Java darbinė terpė


Apibrėžimas

Java darbinė terpė (JRE), yra dalis Java kūrimo rinkinio (JDK), turinčio programavimo įrankius, skirtus kurti Java aplikacijom. JRE sutelkti įrankiai, skirti vykdyti Java aplikacijas minimaliais reikalavimais. Jį sudaro Java virtuali mašina (JVM), pagrindiniai failai su klasėmis ir bibliotekos failai.


Paaiškinimai

Tai yra programinės įrangos paketas, kurio užtenka, norint paleisti Java naršyklėje.

Java virtuali mašina įgalina rinkinį kompiuterinių programų ir duomenų struktūrų naudoti virtualios mašinos modelį tam, kad būtų galima paleisti reikalingas programas ar kodus. Tam, kad tokias programas būtų galima paleisti, jos turi būti sukompiliuotos į standartizuotą portabilų dvejetainį formatą, kuris įprastai patalpinamas į .class failus. Programa gali turėti kelias klases skirtinguose failuose.

Java darbinė terpė įvykdo .class arba .jar failus, emuliuodama JVM instrukcijų rinkinį jį interpretuojant arba naudojant realaus laiko kompiliatorių (JIT). Pastarasis dabar yra plačiai paplitęs dėl geresnio greičio.

Pagrindinė Java idėja yra tokia, kad nei viena vartotojo programa negali nulaužti jas paleidusio kompiuterio, ar kokiomis nors kitomis operacijomis trukdyti kompiuteriui. Galima apsaugoti kad prie tam tikrų metodų ir duomenų struktūrų, priklausančių „patikimam“ kodui nebūtų leista prieiti, taip pat galima apsisaugoti nuo gedimo įvykdant „nepatikimą“ kodą.


Naudota literatūra

http://www.java.com/en/download/faq/whatis_java.xml

http://searchsoa.techtarget.com/definition/Java-Runtime-Environment

http://en.wikipedia.org/wiki/Java_virtual_machine