Locked History Actions

LastPass

LastPass

LastPass – tai slaptažodžių saugykla, kurioje galima saugoti visus savo slaptažodžius naudojamus prisijungimui prie įvairių internetinių svetainių. Išsaugojus slaptažodžius saugykloje ir kitą kartą jungiantis prie internetinės paskyros, LastPass įskiepis automatiškai suveda vartotojo vardą ir slaptažodį į atitinkamus laukelius, todėl nebereikia įsiminėti savo slaptažodžių ir juos galima padaryti labai sudėtingus ir ilgus. Prisijungimui prie LastPass paskyros turi būti naudojamas atskiras MASTER slaptažodis, kurį būtina prisiminti. Taigi, vienu slaptažodžiu apsaugomi visi kiti, labai sudėtingi, slaptažodžiai. Verta paminėti, kad visi slaptažodžiai saugomi lokaliai, kompiuteryje, o ne LastPass serveryje.

LastPass.jpg

Prisijungimui prie LastPass paskyros gali būti naudojamas YubiKey. Atitinkamai sukonfigūravus, prisijungiant prie LastPass paskyros suvedus MASTER slaptažodį, reikia paspausti mygtuką ant YubiKey rakto, kad prisijungimas būtų patvirtintas. Taip įgyvendinamas dviejų lygių autentifikacijos mechanizmas.

Naudojant internetą, prisijungimui prie LastPass reikalingas elektroninio pašto adresas, LastPass slaptažodis, YubiKey statinis identifikatorius ir dinaminis slaptažodis.

LastPass ir YubiKey1.jpg

Neturint prieigos prie interneto dinaminis slaptažodis negali būti patikrintas. Bet vis tiek, naudojamas YubiKey statinis identifikatorius. Toks prisijungimas daug saugesnis vietoj paprasto slaptažodžio – derinama tai ką tu pats žinai su tuo ką tu turi.

LastPass ir YubiKey2.jpg