Locked History Actions

Microsoft Message queueing

Žodis angliškai

Microsoft Message queueing

Santrumpa

MSMQ

Žodis Lietuviškai

Microsoft paraiškų eiliškumas


Apibrėžimas

Akreditavimas - atitikimo reikalavimo įvertinimas tam tikroje srityje.


Paaiškinimai

Microsoft Message queueing arba MSMQ yra technologija asinchroniniam paraiškų perdavimui. Kai tik reikia vienam arba dviems programoms (procesams) perduoti paraiškas viena kitai, be betarpiško rezultato pranešimo, MSMQ gali būti panaudotas. MSMQ gali komunikuoti tarp tinklo įrenginių net per internetą. Ši technologija yra nemokama ir ji atkeliauja kartu su Windows operacine sistema, tačiau ji nėra įdiegta pagal nutylėjimą.


Paprasčiausias panaudojimas

Paprasčiausias MSMQ panaudojimo pavyzdys būtų užsakymų priėmimo aplikacija. Užsakymai yra surenkami „online“ naudojant web formas ir iš pardavimo grupių „offline“ aplikacijų, programų. Užsakymų procesai yra labai lėti, nes trečios šalies apmokėjimo paslaugų tiekėjai taip pat dalyvauja. Trečios šalies tiekėjai gali būti neprisijungę, užsakymų rinkimo metu ir mes nenorime, kad tai paveiktų mūsų tikslą, o nauji užsakymai taip pat turi būti renkami, tai štai čia ir atsiskleidė visas MSMQ panaudojimo paaiškinimas.

msmq.jpg

MSMQ veikimo pavyzdys

Perspėjimo web puslapis turi būti klientui parodomas iškart netgi jeigu jo užsakymas bus priimtas tik po kelių valandų. Pardavėjas turi surinkti užsakymus ir nusiųsti į užsakymų priėmimo serverį vėliau, kai tik prieiga prie jo bus galima.Įvykus apmokėjimui užtenka tik nusiųsti paraišką su žinute, kad prekė turi būti jau siunčiama, nelaukiant kol surinkti užsakymai nukeliaus į užsakymų apdorojimo serverį. MSMQ yra idealus šiam atvejui – kai aplikacijos turi būti izoliuotis ir dirbti nepaisant to , kad kitos aplikacijos su kuriomis reikia bendrauti yra reikiamu metu nepasiekiamos. Iš techninės pusės žiūrint MSMQ yra labai paprasta technologija – aplikacijos turi tik išsiųsti ir prrimti paraiškas.MSMQ pasirūpins paraiškos nusiuntimu, privers palaukti paraišką eilėje, kol gavėjas taps pasiekimas ir t.t. MSMQ palaiko transakcijos operacijas, jeigu procesas nepavyksta nepavyksta dėl kažkokios priežasties paraiška bus sugražinta atgal į eilę ir bus paiimta iš eilės šiek tiek vėliau.


Paraiškų eiliškumo apsaugos servisai

Apsaugos servisai MSMQ technologijose:

  • Paraiškos autentifikacija leidžia išlaikyti jos vientisumą bei užtikrinti patvirtinimą kas išsiuntė paraišką. Paraiškos autentifikavimo vientisumas užtikrina, kad niekas paraiškos nesugadino ar nepakeitė jos konteksto. Kai yra iššaukiama autentifikacija, Message Queuing skaitmeniškai įveda įrašą kada paraiška buvo išsiųsta, ir galutinio taško administratorius patvirtina skaitmenį raktą prieš įvedant ją į eilę. Po to kai paraiškos vientisumas yra nustatomas, Message Queueing patvirtina kas atsiuntė paraišką.
  • Apsaugos deskriptoriai užtikriną prieigos į eilę reguliavimą naudodamiesi prieigos kontrolės modeliu, kuris valdo visas prieigas į apsaugotus objektus Windows operacinėje sistemoje. Pasak šito modelio, specifinės operacijos eilėje gali būti draudžiamos nustatytiems vartotojams arba jų grupėms. Į draudžiamų operacijų sąrašą eilėse įeina eilės sukūrimas, jos sunaikinimas bei atidarymas (reikalingas paraiškų siuntimui bei jų skaitymui). Į operacijų sąrašą taip pat įeina eilės požymių savybių nustatymų įgyjamas bei apsaugos deskriptoriaus nustatymai.
  • Šifravimo paslaugos užtikriną saugų kanalą 40 bitų bei 128 bitų privačių šifruotų paraiškų siuntimui. Message Queue užtikrina kad paraiškų turinys išliktų užšifruotas nuo to momento kai paraiškos palieka eilę ir pasieka paskyros eilę. Užšifruota paraiška gali būti iššifruota tik paskyros administratoriaus.
  • Audito paslaugos užtikrina audito prieigos operacijas eilėms. Į operacijas kurias galima tikrinti sąrašą įeina eilės sukūrimas, jos atidarymas, požymių nustatymas bei eilės panaikinimas.
  • Sustiprintas (hardened) MSMQ metodas padidina MSMQ 3.0 saugumą kompiuteriuose, kuriose naudojamos tik HTTP (SRMP) paraiškos.


Naudota Literatūra

CategoryŽodis