Locked History Actions

National Information Assurance Certification and Accreditation Process

Žodis angliškai

National Information Assurance Certification and Accreditation Process

Santrumpa

NIACAP

Žodis Lietuviškai

Nacionalinis informacijos patikimumo sertifikavimo ir akreditavimo procesas


Apibrėžimas

Nacionalinis informacijos patikimumo sertifikavimo ir akreditavimo procesas (angl. National Information Assurance Certification and Accreditation Process, NIACAP) yra minimalus standartinis procesas kompiuterių ir telekomunikacijų sistemų, kurios aptarnauja Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo informaciją, sertifikavimui ir akreditavimui.

NIACAP kilo iš Gynybos sertifikavimo ir akreditavimo proceso departamento (angl. Department of Defense Certification and Accreditation Process, DITSCAP), ir vaidina svarbų vaidmenį Nacionalinio informacijos patikimumo bendrijoje.


Paaiškinimai

Procesas yra sukurtas patvirtinti, kad informacijos sistema atitinka dokumentuotus saugumo reikalavimus ir išlaikys akredituotą saugumo poziciją per visą sistemos gyvavimo laiką. Procesas turi būti pritaikytas, kad apimtu egzistuojančios sistemos sertifikatus ir produktų įvertinimus.

Nors sukurtas nacionalinio saugumo sistemoms, pagal institucijos nuožiūrą NIACAP gali būti pritaikytas bet kokio tipo informacijos sistemoms ir kompiuterinėms terpėms.


Naudota literatūra

1. http://www.cnss.gov/Assets/pdf/nstissi_1000.pdf

2. http://en.wikipedia.org/wiki/NIACAP