Locked History Actions

Skirtumas „NaujasŽodisTemplate“

Pakeitimai tarp versijų 24 ir 29 (patvirtinamos 5 versijos)
Versija 24 nuo 2011-10-26 15:02:55
Dydis: 1556
Komentaras:
Versija 29 nuo 2011-10-26 15:45:37
Dydis: 2367
Komentaras: GPRS
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 2: Eilutė 2:
Wireless Application Protocol General Packet Radio Service
Eilutė 5: Eilutė 5:
WAP GPRS
Eilutė 8: Eilutė 8:
Beveilis paraiškos protokolas Bendras paketinis radijo ryšys
Eilutė 10: Eilutė 10:
----
Eilutė 12: Eilutė 11:
WAP (Wireless Application Protocol) - tai speciali duomenu perdavimo technologija bevieliams irenginiams. GPRS– mobiliojo ryšio technologija, skirta duomenų perdavimui GSM ir D-AMPS tinkluose. Ši technologija naudoja tuos pačius resursus kaip ir balso telefonija, tačiau naudojamas visiškai kitas signalo perdavimo būdas. GPRS palaiko IP ir PPP protokolus, kurių pagalba mobilaus telefono naudotojai gali dirbti internete ar perduoti el. pašto pranešimus.
Eilutė 14: Eilutė 14:
WAP įsijungia į tinklą taip: pradžioje turintis WAP galimybes telefono savininkas pasinaudoja prietaise esančia mikronaršykle – supaprastinta naršyklių versija, naudojama, kai asmeninis kompiuteris jungiasi prie Interneto,–ir pasiunčia tam tikro tinklapio užklausą. Užklausa radijo bangomis nukeliauja iki korinio ryšio tinklo bazinės stoties, o iš ten tada nukreipiama į tinklo operatoriaus serverį. Serveryje yra įrengta WAP tarptinklinė sąsaja (gateway) – programa, esanti filtru tarp bevielio ryšio tinklo ir Interneto. Sąsaja aptinka vartotojo užprašytąjį tinklapį. Jeigu tinklapis parašytas HTML kalba (kaip daugelis Interneto tinklapių), speciali programa išverčia jį į WML kalbą, išmesdama visą ten esančią grafiką bei bet kokias teksto formato įmantrybes. WAP tarptinklinė sąsaja tokiu būdu užkoduoja išverstą į WML dokumentą, ir dabar jį galima siųsti bevielio ryšio tinklu vartotojui, kurio telefono displėjuje jis galiausiai ir pasirodo.

== Naudota literatūra ==
 
http://peperonity.com/go/sites/mview/info2008/10392539
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Application_Protocol
http://www.kf.vu.lt/~regis/kursinis_sj.html#_Toc518411815
Europoje naudojamoji GSM sistema naudoja įvairių dažnių kanalus, padalintus į aštuonis laiko tarpsnius. Kiekvienas tarpsnis yra priskiriamas skirtingam telefonui ir jam perduoda 9,6 kb/s spartos duomenų srautą. Klientams tenka mokėti už tą laiką, kurį jie yra prisijungę prie to tarpsnio.
   GPRS leis vartotojui naudotis daugiau nei vienu tarpsniu. Bet, nors teoriškai jūs galite priimti GPRS signalus pasitelkę keturis ar penkis tarpsnius, jūsų aparatas perkais ir gali sudegti jo grandynai. Be to tuomet, kai telefonas naudos daugiau nei du tarpsnius, jo spinduliuojamos mikrobangos viršys Europoje galiojančias radiacijos normas.
   Pirmuosiuose GPRS telefonuose perdavimui bus naudojamas tik vienas, o priėmimui - du laiko tarpsniai. Kituose modeliuose bus pereinama prie keturių priėmimui skirtų tarpsnių, bet perdavimui vis tiek nebus galima naudoti daugiau vieno. Šitaip pavyks išvengti per didelio kaitimo ir akumuliatoriaus nusėdimo, bet, pavyzdžiui, apie videotelefoniją teks užmiršti.
   Motorolos tinklapyje iki šiol žadamas 171,2 kb/s spartos ryšys, leidžiantis perduoti judančius vaizdus. Panašius nerealius pažadus žarsto ir daugelis šią paslaugą nutarusių įdiegti operatorių. Bet, pasak Lischetzkio: "Realistinė didžiausia GPRS sparta ryšiui į aparatą bus 64 kb/s, o iš jo - 30 kb/s."
   Žmonės, kurie tikėjosi, jog GPRS leis naudotis visomis multimedia galimybėmis, bus nuvilti. Netgi prastos kokybės MP3 failų priėmimui teks užimti du laiko tarpsnius. O tokios spartos kanalą turintys videotelefonai susidoros tik su pora kadrų per sekundę.
Eilutė 23: Eilutė 21:
CategoryŽodis CategoryŽodis



==== Literatūra: ====

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Packet_Radio_Service

http://www.kf.vu.lt/~regis/kursinis_sj.html#_Toc518411818
----
CategoryŽodis

Žodis angliškai:

General Packet Radio Service

Santrumpa:

GPRS

Žodis lietuviškai:

Bendras paketinis radijo ryšys

Apibrėžimas:

GPRS– mobiliojo ryšio technologija, skirta duomenų perdavimui GSM ir D-AMPS tinkluose. Ši technologija naudoja tuos pačius resursus kaip ir balso telefonija, tačiau naudojamas visiškai kitas signalo perdavimo būdas. GPRS palaiko IP ir PPP protokolus, kurių pagalba mobilaus telefono naudotojai gali dirbti internete ar perduoti el. pašto pranešimus.

Veikimas:

Europoje naudojamoji GSM sistema naudoja įvairių dažnių kanalus, padalintus į aštuonis laiko tarpsnius. Kiekvienas tarpsnis yra priskiriamas skirtingam telefonui ir jam perduoda 9,6 kb/s spartos duomenų srautą. Klientams tenka mokėti už tą laiką, kurį jie yra prisijungę prie to tarpsnio.

  • GPRS leis vartotojui naudotis daugiau nei vienu tarpsniu. Bet, nors teoriškai jūs galite priimti GPRS signalus pasitelkę keturis ar penkis tarpsnius, jūsų aparatas perkais ir gali sudegti jo grandynai. Be to tuomet, kai telefonas naudos daugiau nei du tarpsnius, jo spinduliuojamos mikrobangos viršys Europoje galiojančias radiacijos normas. Pirmuosiuose GPRS telefonuose perdavimui bus naudojamas tik vienas, o priėmimui - du laiko tarpsniai. Kituose modeliuose bus pereinama prie keturių priėmimui skirtų tarpsnių, bet perdavimui vis tiek nebus galima naudoti daugiau vieno. Šitaip pavyks išvengti per didelio kaitimo ir akumuliatoriaus nusėdimo, bet, pavyzdžiui, apie videotelefoniją teks užmiršti. Motorolos tinklapyje iki šiol žadamas 171,2 kb/s spartos ryšys, leidžiantis perduoti judančius vaizdus. Panašius nerealius pažadus žarsto ir daugelis šią paslaugą nutarusių įdiegti operatorių. Bet, pasak Lischetzkio: "Realistinė didžiausia GPRS sparta ryšiui į aparatą bus 64 kb/s, o iš jo - 30 kb/s." Žmonės, kurie tikėjosi, jog GPRS leis naudotis visomis multimedia galimybėmis, bus nuvilti. Netgi prastos kokybės MP3 failų priėmimui teks užimti du laiko tarpsnius. O tokios spartos kanalą turintys videotelefonai susidoros tik su pora kadrų per sekundę.

Literatūra:

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Packet_Radio_Service

http://www.kf.vu.lt/~regis/kursinis_sj.html#_Toc518411818


CategoryŽodis